کد خبر : 74442 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۶ فروردين - 09:39
ترامپ به نزدیکانش قول داده برجام را پاره کند رئیس‌جمهور آمریکا به معتمدانش قول داده است توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را پاره خواهد کرد.

قانون- رئیس‌جمهور آمریکا به معتمدانش قول داده است توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را پاره خواهد کرد.

 

به گزارش قانون به نقل از العالم: روزنامه واشنگتن‌پست می‌گوید «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا به تازگی متوجه شده سیاست‌هایی که او زمانی اجرایی کردن آن‌ها را ساده می‌دانست در عالم واقعیت بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی هستند که او می‌پنداشته، زیرا باعث واکنش متحدان می‌شوند، ممکن است هواداران را مأیوس کنند و یا جیب اقشار ضعیف را خالی کنند.


اما به نوشته این روزنامه، ترامپ بعد از رهانیدن خودش از قید رویکرد‌های احتیاط‌آمیز برخی از مشاورانش، در هفته‌های گذشته به سمت سیاست‌های ذاتی‌ای که باعث پیروزی‌اش در انتخابات شده روی آورده است: اتخاذ مواضع تند در برابر چین، دادن وعده و وعید درباره مقابله با مهاجرت و پیش رو گرفتن رویکرد‌های انزواطلبانه در زمینه امنیت ملی.

برخی از نفراتی که اخیراً با ترامپ صحبت کرده‌اند می‌گویند او به مشاورانش گفته سرانجام می‌تواند به اجرای سیاست‌هایی که به پیروزی‌اش در انتخابات منجر شده سرعت ببخشد، ضمن اینکه از نبود مشاورانی که تصمیم‌های غریزی‌اش را تلطیف می‌کردند، خشنود است.

اغلب هم برای متقاعد کردن دیگران به اینکه باید مسیر خودش را دنبال کند به نتایج نظرسنجی‌هایی در هفته‌های اخیر اشاره می‌کند که نشان می‌دهند میزان رضایت از او فزایش یافته است.

واشنگتن‌پست نوشته شواهدی وجود ندارند که نشان دهند مخالفت‌ها با ترامپ او را به بازنگری در تصمیم‌هایی که گرفته وادار می‌کند.

دستیاران ترامپ می‌گویند اعتماد به نفس او اکنون در مقایسه با هر زمان دیگر در ۱۴ ماه گذشته بیشتر است و او برای انجام کار‌هایی که از مدت‌ها پیش خواستار انجام آن بوده، قدرت بیشتری احساس می‌کند.

آنچه ترامپ را مأیوس کرده، سرعت پایین حکومت‌داری است، اما دستیارانش می‌گویند او از فرصت‌هایش برای تصمیم‌گیری و دیدن نتایج فوری استفاده می‌کند.

واشنگتن‌پست نوشته ترامپ در هفته‌های گذشته وعده داده با رهبر کره شمالی دیدار کند، به معتمدانش قول داده توافق هسته‌ای ایران را پاره کند، مفتخرانه از دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در دفتر کارش در کاخ سفید صحبت کرده و اعلام کرده قصد خارج کردن نیرو‌های آمریکایی از سوریه را دارد.