کد خبر : 74667 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ فروردين - 15:35
۱۴۱۹تن موادغذایی فاسد و غیر بهداشتی نابود شد مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از معدوم سازی ۱۴۱۹ تن مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی در بازرسی های نوروزی خبر داد.

قانون-مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از معدوم سازی ۱۴۱۹ تن مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی در بازرسی های نوروزی خبر داد.
به گزارش قانون به نقل از مهر، سیدرضا غلامی گفت: اکیپ های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت از ابتدای طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط (۱۵ اسفند۹۶) تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری، بیش از ۹۰۴ هزار بازدید از مراکز و اماکن با تاکید بر مراکز و اماکن حساس داشتند.

وی اظهار داشت: اکیپ های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت در این مدت، حدود ۳۳ هزار بازدید از مراکز و اماکن بین راهی و ۲۰ هزار بازدید مشترک با سایر دستگاه های اجرایی به ویژه تعزیرات حکومتی داشتند.

غلامی تصریح کرد: در طول طرح سلامت نوروزی، ۱۱ هزار و ۶۴۴ مرکز و مکان متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و دو هزار و ۴۰۰ مرکز و محل متخلف نیز پلمپ شدند.

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به معدوم سازی ۱۴۱۹ تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در طول طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط، خاطرنشان کرد: در این مدت، ۴۷۹ هزار مورد کلرسنجی، ۲۶ هزار مورد نمونه برداری مواد غذایی از سطح عرضه و ۲۸۰ هزار مورد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی انجام شد.

غلامی یادآور شد: تمام تلاش و هدف وزارت بهداشت در ایام تعطیلات نوروزی، تامین سلامت مردم و مسافران نوروزی بود و در این راستا، در طرح سلامت نوروزی امسال شاهد تقویت تجهیزات پرتابل بازرسی بهداشت محیط بودیم.