کد خبر : 76312 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۳ ارديبهشت - 09:23
بررسی بحران آب و اشتغال در نشست مسئولان ارشد ۳ قوه موضوع بحران آب و اشتغال به عنوان ۲ مساله اصلی کشور در نشست روز گذشته مسئولان ارشد سه قوه مورد بررسی قرار گرفت.

قانون- موضوع بحران آب و اشتغال به عنوان ۲ مساله اصلی کشور در نشست روز گذشته مسئولان ارشد سه قوه مورد بررسی قرار گرفت.

 

خبرگزاریبه گزارش قانون به نقل از تسنیم، مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ­با اشاره به جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دولتمردان و قوه قضائیه گفت:امروز موضوعات مهم جامعه در دستور کار جلسه قرار داشت.


وی با اشاره به اینکه مسئله آب یکی از مسائل مهم مورد بحث در جلسه امروز بود گفت:در این جلسه دولت گزارشی از وضعیت آبی کشور ارائه داد و قرار شد همه برای حل این مشکل تلاش کنند.

وی با اشاره به گزارش رئیس جمهور از بازار ارز تصریح کرد: در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که در ادامه راه برای کنترل بازار ارز باید به هم کمک کنیم.

لاهوتی با اشاره به اینکه طبق قانون دولت باید ۱.۵ میلیون شغل ایجاد کند افزود:برای تحقق این هدف مجلس باید با تصویب قوانین شرایط اشتغال زایی را تسهیل کند و قوه قضائیه هم باید برای ورود سرمایه گذار خارجی به او اطمینان بدهد.

وی ادامه داد:همه به این موضوع اذعان داریم که در کشور قوانین دست و پاگیر بسیار است و باید برای کمک به دولت آن‌ها را از میان برداشت.

­این نماینده مجلس با اشاره به اینکه مراحل اخذ مجوز در کشور سخت و زمان بر است گفت:دستگاه‌ها برای دادن مجوز نگاه بخشی دارند که برای حل این مشکل قرار شد متولی برای این کار تعیین شود تا گرفتن مجوز تسهیل گردد.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون دولت باید ۱۵ درصد کوچک شود تصریح کرد:در عمل هر سال بر خلاف این موضوع اتفاق می‌افتد و بودجه هزینه‌های جاری در حال افزایش است.

لاهوتی آمایش سرزمین را از مسائل مهم و مورد تاکید رهبری خواند و گفت:سالهاست که این موضوع مطرح است و باید بلاخره آن را حل کرد.

وی ادامه داد:اگر آمایش سرزمین را جدی بگیریم بسیاری از کشمکش‌های بین استان‌ها و دستگاه‌ها حل میشود.

در این برنامه همچنین احمد امیرآبادی‌فراهانی نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که باید به بحث آب ملی نگاه کنیم گفت:در حال حاضر چند هزار حلقه چاه غیر مجاز در کشور داریم که وزارت نیرو باید آن‌ها را ببندد.

وی ادامه داد: برای بستن لین چاه‌ها هم مجلس باید قوانین لازم را تصویب کند هم قوه قضائیه برخورد‌های مورد نیاز را صورت دهد.

وی گفت:حمایت‌های مجلس و قوه قضائیه از دولت می‌تواند به حل مشکلات کمک کند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه با دستور رئیس جمهور از این پس وزرا هر هفته مهمان مجلس هستند افزود: قرار است همه وزرا روز‌های سه شنبه هر هفته برای تعامل با نمایندگان مجلس در مجلس حضور یابند.

وی ادامه داد:قرار شد خود رئیس جمهور و معاون اول هم جلسات منظمی با نمایندگان داشته باشند تا تعاملات دو قوه بیشتر شود.