کد خبر : 77936 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ ارديبهشت - 01:30
اوبر از طرح اولیه تاکسی هوایی شهری رونمایی کرد اوبر در کنفرانسی از طرح اولیه تاکسی های هوایی شهری رونمایی کرد که تا دو سال دیگر راه اندازی می شوند. هزینه سفر با این تاکسی های هوایی ۱.۸۴ دلار به ازای هر مایل خواهد بود.

قانون-اوبر در کنفرانسی از طرح اولیه تاکسی های هوایی شهری رونمایی کرد که تا دو سال دیگر راه اندازی می شوند. هزینه سفر با این تاکسی های هوایی ۱.۸۴ دلار به ازای هر مایل خواهد بود.

به گزارش قانون به نقل از سی بی اس، اوبر قصد دارد  شبکه ای از تاکسی های پرنده شهری بسازد.

این شرکت برای نخستین بار در اجلاسی در لس آنجلس از طرح اولیهUber Air  رونمایی کرد. تاکسی طراحی شده به طور عمدی از زمین بلند می شود و فرود می آید. پیش بینی می شود این سیستم تا دوسال دیگر آماده حمل مسافران در آسمان شهرهای شلوغ باشد.

 اوبر قصد دارد خدمت تاکسی هوایی را تا۲۰۲۰ راه اندازی کند و نمونه خودران این تاکسی نیز تا ۱۰ دیگر ارائه می شود. هزینه این سفر به ازای هر مایل ۱.۸۴دلار خواهد بود.

 دارا خسروشاهی مدیر ارشد اجرایی اوبر در این باره گفت: ما می خواهیم شبکه ای از این وسایل نقلیه ایجاد کنیم تا مردم عادی بتوانند در مسافت های طولانی تر از تاکسی های هوایی استفاده کنند و با هزینه ای معقول از ترافیک در امان بمانند.

به هرحال مدل های موجود در این کنفرانس نشان دهنده وسیله نقلیه ای شبیه بالگرد هستند که با استفاده از چند پروانه از روی زمین بلند می شود. البته  وسایل نقلیه الکتریکی سروصدای کمتری نسبت به بالگرد دارند.

همچنین برای این طرح شبکه ای از Skyportها نیز ساخته می شود. این سکوهای فرود روی پشت بام  ساختمان ها ساخته می شوند. همچنین مسافران می توانند با استفاده از یک اپلیکیشن مخصوص تاکسی های هوایی را سفارش دهند.