کد خبر : 77960 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ ارديبهشت - 11:42
قاسمی: ترامپ شأن آمریکا را در جهان تنزل داد سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، گفت: ترامپ شأن کشور و مردم آمریکا را در جهان تنزل داده و با ایجاد چالش در فضای بین المللی تلاش دارد افکار عمومی آمریکا را از بحران‌های داخلی خود منحرف کند.

قانون- سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، گفت: ترامپ شأن کشور و مردم آمریکا را در جهان تنزل داده و با ایجاد چالش در فضای بین المللی تلاش دارد افکار عمومی آمریکا را از بحران‌های داخلی خود منحرف کند.

به گزارش قانون به نقل از مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان پیرامون ادعا‌های رئیس جمهور آمریکا و خروج آن‌ها از برجام، اظهار داشت: ترامپ با تکرار ادعا‌های وقیحانه و تاریخ گذشته و تکراری خود علیه ایران نشان داد که با وجود گذشت بیش از یکسال از انتخاب وی، هنوز از فضای کسب و کار‌های سابق خود خارج نشده و نتوانسته شخصیت خود را با شرایط جدید به عنوان یک سیاستمدار تطبیق دهد و دور اندیشی، همه سو نگری و واقع بینی را جایگزین توهم و خیال‌های خام کند.

وی گفت: ادعا‌های نادرست و خصومت طلبانه رئیس جمهور آمریکا در خصوص فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، در حالی است که ایالات متحده با زیاده خواهی و حفظ خوی سلطه طلبی هر روز تلاش می‌کند حضور نابجای خود را در این منطقه بیشتر کند و با استفاده از منابع مالی و وابستگی برخی متحدان مرتجع، منافع خود را به صورت مستقیم و یا نیابتی در خاورمیانه پیش ببرد.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: ترامپ در شرایطی جمهوری اسلامی را به تروریسم متهم می‌کند که حمایت این کشور و متحدانش از گروه‌های تروریستی بر هیچ کس پوشیده نیست و حتی سیاستمداران آمریکایی بر نقش این کشور در ایجاد القاعده، داعش و دیگر گروه‌های مشابه اعتراف کرده اند و در مقابل دولت‌ها و مردم منطقه، خصوصا در عراق و سوریه بر نقش بی بدیل جمهوری اسلامی در مقابله با تروریسم شهادت می‌دهند.

قاسمی افزود: ترامپ در شرایطی ادعا‌های مضحک خود در مورد تروریسم را مطرح کرده که نزدیکان وی به صورت مستمر در حمایت از دیگر گروه‌های های تروریستی شناخته شده تلاشی بسیار داشته و دارد و زمان نشان داده است که در حمایت آن‌ها از هیچ اقدامی چه به لحاظ کمک مال و یا تسلیح ان‌ها دریغ نداشته است.

وی اظهار داشت: رییس جمهور آمریکا در حالی به دروغ برجام را موجب رقابت تسلیحاتی در منطقه قلمداد می‌کند که خود بزرگترین صادر کننده انواع تسلیحات مرگبار به برخی از کشور‌های منطقه است و امروز باعث بی ثباتی، تنش و تجاوز به یمن و بسیاری دیگر از معضلات در منطقه شده است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پایان تأکید کرد: ترامپ شأن کشور و مردم آمریکا را در جهان تنزل داده و با ایجاد چالش‌های مختلف در فضای بین المللی تلاش دارد افکار عمومی ایالات متحده را از بحران‌های سیاسی و اخلاقی که در داخل آمریکا با آن دست به گریبان است، منحرف سازد.