کد خبر : 78449 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ ارديبهشت - 19:20
درباره جسد مومیایی فقط شنیدیم رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به کشف جسد مومیایی در حوالی حرم حضرت عبدالعظیم گفت: از این جسد فقط شنیدیم ولی چیزی ندیدیم.

قانون- رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به کشف جسد مومیایی در حوالی حرم حضرت عبدالعظیم گفت: از این جسد فقط شنیدیم ولی چیزی ندیدیم.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا، احمد شجاعی در جمع خبرنگاران در یاسوج با بیان اینکه مقدمات لازم برای شناسایی و تشخیص هویت جسد مومیایی شده را فراهم کرده بودیم، بیان کرد: امکان شناسایی این جسد وجود دارد زیرا بافت استخوانی اجساد مومیایی قابلیت تشخیص هویت افراد را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تخلفات پزشکی اظهار داشت: بنا به دستور رئیس قوه قضائیه هیچ پزشکی در کشور به دلیل قصورات خدمات درمانی زندانی نمی‌شود.
 
شجاعی با بیان اینکه بیشترین قصورات پزشکی در بخش زنان و زایمان، ارتوپدی و جراحی پلاستیک است، افزود: به دلیل آگاهی مردم برای پیگیری مشکلات شاهد افزایش شکایات قصورات پزشکی هستیم.
 
وی از افزایش درصدی مرگ و میر ناشی از تصادفات و کاهش درصدی نزاع در کشور خبر داد و گفت: در تمام مراکز پزشکی قانونی با کمبود پزشک روبه‌رو هستیم که انتظار می‌رود در این زمینه دولت نگاه ویژه داشته باشد.
 
رئیس سازمان پزشکی قانونی در مورد جسد مومیایی پیدا شده در حوالی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی تهران  تصریح کرد: ما از این جسد فقط شنیدیم ولی چیزی ندیدیم و در این زمینه خیلی انتظار کشیدیم.