کد خبر : 78811 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت - 18:10
دولت نمی‌تواند از خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس سر باز زند عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش در مجلس معتقد است دولت باید از تمامی باشگاه‌های فوتبال حمایت کند و نمی‌تواند از خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس سر باز زند.

قانون-عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش در مجلس معتقد است دولت باید از تمامی باشگاه‌های فوتبال حمایت کند و نمی‌تواند از خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس سر باز زند.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،مهرداد بائوج لاهوتی درخصوص سرنوشت خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس با وجود مصوبه هیئت دولت مبنی بر موسسه فرهنگی و ورزشی بودن این دو باشگاه گفت: باشگاه‌داری زیبنده دولت نیست خصوصا اینکه فقط دو باشگاه تهرانی را حمایت کند و باشگاه‌های شهرستانی از این حمایت محروم باشند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: خصوصی سازی باشگاه‌های دولتی بطور خاص باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس باید صورت بپذیرد و دولت نمی‌تواند از این اقدام سر باز زند؛ دولت باید از تمامی باشگاه‌های فوتبال حمایت کند و این حمایت نباید به معنی باشگاه‌داری باشد.

عضو کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس تصریح کرد: در این مسئله 3 بحث وجود دارد؛ دولت باید در وهله اول از باشگاه‌ها حمایت کند، در وهله دوم باید هدایت کند و در وهله سوم نظارت کند؛ در زمینه حمایت، بطور قطع باشگاهی که در اختیار دولت است مورد حمایت بیشتری از جانب دولت می‌شود و باشگاه‌های خصوصی  لطمه می‌بینند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: در زمینه هدایت، دولت برای باشگاه‌هایی که در اختیار دارد راه‌های بهتری برای پیشرفت کار خود در نظر می‌گیرد و وقت بیشتری برای گذران امور باشگاه‌های دولتی سپری می‌کند؛ در زمینه نظارت، اگر تخلفی در باشگاه‌های دولتی صورت بگیرد، هیچگاه تخلف خود را نمی‌بیند و باشگاه‌های خصوصی مجددا متضرر خواهند شد.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق قانون این دو باشگاه باید خصوصی شوند و دولت نمی‌تواند دخل و خرجی نسبت به این دو باشگاه داشته باشد؛ نمایندگان نیز بطور کامل نسبت به این قضیه حساسیت دارند و بزودی باید تلکیف این موضوع مشخص شود.