کد خبر : 79199 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد - 16:30
مصدومیت شش نفر بر اثر انفجار شدید در دولت آباد سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مصدومیت شش نفر بر اثر انفجار نیمه‌شب گذشته در خیابان دولت‌آباد خبر داد.

قانون-سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مصدومیت شش نفر بر اثر انفجار نیمه‌شب گذشته در خیابان دولت‌آباد خبر داد.

به گزارش قانون به نقل از ايلنا،جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ۱:۲۱بامداد امروز صدای انفجار شدیدی در محله دولت‌‌‌‌آباد، خیابان پروین اعتصامی شنیده می‌‌‌شود.

وی ادامه داد: در پی اطلاع‌‌‌رسانی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌‌‌نشانی بلافاصله سه ایستگاه با امکانات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه محل حادثه یک ساختمان پنج طبقه مسکونی بود که در هر طبقه چهار واحد حدود ۷۰ متری وجود داشت، اظهار داشت: در طبقه اول این ساختمان انفجار شدیدی رخ داده بود و بر اثر این انفجار دو واحد در همان طبقه اول به طور کانل تخریب شده و دیوارهای بیرونی و میانی فروریخته و به سطح معبر و خیابان ریخته بود.

ملکی با بیان اشاره به خسارت‌های فراوان دو واحد دیگر در طبقه اول تصریح کرد: تقریبا شیشه‌‌‌ها و پنجره‌‌های دیگر واحدها در طبقات بالایی شکسته و به سطح خیابان ریخته بود. همچنین شیشه‌‌‌ها و پنجره‌‌های ساختمان‌‌‌های مجاور نیز شکسته و تخریب شده بود.

وی افزود: بیش از ۱۰ دستگاه خودروی سواری که در کنار خیابان پارک شده بودند، به علت ریختن قطعات بتونی خسارت‌هایی را دیده بودند.

سخنگوی سازمان آتش‌‌‌نشانی با بیان اینکه تعدادی از ساکنان در ساختمان محبوس بودند، خاطرنشان کرد: این افراد به دلیل وضعیت ناایمن که در راه پله‌‌‌ها به وجود آمده بود به تنهایی قادر به خروج از ساختمان نبودند. آتش‌‌‌نشانان با احتیاط وارد ساختمان شدند.

ملکی با بیان اینکه این حادثه در حد یک انفجار اولیه بود، ابراز داشت: خوشبختانه این انفجار منجر به آتش‌‌سوزی نشده بود. حدود ۲۵ نفر از طبقات بالایی به سلامت و بدون آسیب‌‌‌دیدگی خارج و به محل امنی منتقل شدند. همچنین پنج نفر از واحدهای کناری محل انفجار که شامل دو خانم و سه آقا بودند نیز تحویل عوامل اورژانس شدند یک نفر از کارگران خدمات شهری شهرداری تهران که در آن ساعت مشغول پاکسازی خیابان بود، نیز دچار حادثه شده بود که خوشبختانه خیلی حاد نبود و تحویل عوامل اورژانس شد.

وی اضافه کرد: دو نفر از مجموع شش مصدوم شامل یک آقا و یک خانم به مراکز درمانی منتقل و چهار نفر دیگر به صورت سرپایی درمان شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌‌نشانی یادآور شد: علت این حادثه کماکان در دست بررسی است اما به گفته کارشناس سازمان آتش‌نشانی احتمال نشت گاز شهری باعث ایجاد این حادثه شده بود.