کد خبر : 79539 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۸ خرداد - 12:16
نوبخت: امسال کسری بودجه نداریم سخنگوی دولت گفت: مطمئنم ۳۸۵ میلیارد تومان بودجه تحقق پیدا نخواهد کرد اما با برنامه‌ریزی و مدیریت تخصیص منابع کسری بودجه نخواهیم داشت.

قانون- سخنگوی دولت گفت: مطمئنم ۳۸۵ میلیارد تومان بودجه تحقق پیدا نخواهد کرد اما با برنامه‌ریزی و مدیریت تخصیص منابع کسری بودجه نخواهیم داشت.

به گزارش قانون به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه کسری بودجه تا پایان سال نخواهیم داشت،گفت: مطمئنم 385 هزار میلیارد تومان بودجه تحقق پیدا نخواهد کرد اما با برنامه‌ریزی و مدیریت تخصیص منابع، کسری بودجه نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه روش‌های مختلفی را برای مواجهه با اقدامات دشمن پیش‌بینی کردیم، اظهار داشت: روال ثبت سفارش و تخصیص ارز بطور عادی در جریان است. بر اساس سیاست جدید ارزی همه واردات کشور از طریق ثبت سفارش انجام می‌شود و سپس توسط بانک مرکزی تامین ارز می‌شود.

نوبخت ادامه داد: تا تاریخ 6 خرداد، 19 میلیارد و 774 میلیون دلار برای 182 هزار و 216 قلم کالا ثبت سفارش شده است. همچنین از تاریخ 22 فروردین برای 71 هزار و 903 قلم کالا، 8 میلیارد و 254 هزار دلار ارز تخصیص یافته است.