کد خبر : 79827 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۱۱ خرداد - 18:15
اعلام یک سری توافق جدید میان دو کره در ادامه مذاکرات میان کره‌شمالی و کره‌جنوبی، مقام‌های دو کشور اعلام کردند، به توافقاتی بر سر برگزاری مذاکرات در ارتباط با مسائل نظامی و در خصوص فعالیت‌های صلیب سرخ دست پیدا کردند.

قانون- در ادامه مذاکرات میان کره‌شمالی و کره‌جنوبی، مقام‌های دو کشور اعلام کردند، به توافقاتی بر سر برگزاری مذاکرات در ارتباط با مسائل نظامی و در خصوص فعالیت‌های صلیب سرخ دست پیدا کردند.

 

خبرگزاری به گزارش قانون به نقل از ایسنا، کره‌شمالی و کره‌جنوبی توافق کرده‌اند تا اواخر ماه جاری میلادی مذاکراتی را درباره مسائل نظامی و فعالیت صلیب سرخ با هدف کاهش تنش‌ها و از سرگیری دیدار‌های خانواده‌های جداافتاده در اثر جنگ دهه ۱۹۵۰ کره داشته باشند.

دو طرف در عین حال در نشست مقام‌های بلندپایه آن‌ها در روستای مرزی پانمونجوم توافق کردند تا در زمانی سریع دفتری ارتباطی در شهر کائسونگ تاسیس کرده و مذاکراتی در حوزه ورزش بر سر اعزام تیم‌های ترکیبی به رقابت‌های ورزشی در بازی‌های آسیایی ماه اوت داشته باشند.

کره جنوبی اعلام کرده که اعتمادسازی با کره شمالی همزمان با تلاش‌های آمریکا برای قانع کردن پیونگ‌یانگ به منظور کنار گذاشتن سلاح‌های هسته‌ای ضرورت دارد.

همزمان فرستاده ارشد رهبر کره شمالی به نام کیم یونگ چول مشغول برگزاری مذاکراتی با مقام‌های آمریکایی در سفرش به این کشور در قالب یک هیأت است.