کد خبر : 80074 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ خرداد - 20:14
آزادی 20 صیاد ربوده شده از سوی دزدان دریایی مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با اعلام خبر آزادی ۲۰ صیاد استان از بند اسارت دزدان دریایی گفت: ۴ تن از این صیادان امروز به خاک وطن بازگشته‌اند و ۱۶ تن دیگر در روزهای آینده به ایران باز خواهند گشت.

قانونمدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با اعلام خبر آزادی ۲۰ صیاد استان از بند اسارت دزدان دریایی گفت: ۴ تن از این صیادان امروز به خاک وطن بازگشته‌اند و ۱۶ تن دیگر در روزهای آینده به ایران باز خواهند گشت.

به گزارش قانون به نقل از تسنیم ،هدایت‌الله میرمرادزهی  در چابهار اظهار داشت: چهار تن از صیادان سیستان و بلوچستان که حدود 4 سال پیش در آب‌های آزاد بین‌المللی ربوده شده بودند ساعتی پیش از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) وارد خاک ایران شدند و در فرودگاه مورد استقبال مسئولان جمهوری اسلامی قرار گرفتند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: این صیادان سال 94 در حالی که در آب‌های آزاد بین‌المللی در نزدیکی کشور سومالی طبق برنامه IOTC مشغول برداشت تن ماهیان از آب‌های آزاد بودند ربوده شده و به اسارت درآمده‌اند که خوشبختانه از طریق یک فرآیند اطلاعاتی و عملیاتی که از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) و مسئولین کشوری و لشکری طراحی و اجرا شد، آزاد شده و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

وی خاطرنشان کرد: طبق پیگیری‌های انجام شده 16 صیاد دیگر نیز که سال گذشته در بند دزدان دریایی گرفتار شده بودند از بند اسارت آزاد شده و در اختیار سفارت ایران در نایروبی هستند و تمهیدات لازم برای بازگشت آنها فراهم شده که امیدواریم این صیادان نیز هر چه سریع‌تر به آغوش خانواده‌های خود بازگردند.

میرمرادزهی با اشاره به اینکه صیادان فراساحلی چابهار و کنارک برخی مواقع در بند دزدان دریایی گرفتار می‌شوند، تاکید کرد: وزارت امور خارجه، وزارت جهاد کشاورزی و به ویژه سازمان شیلات و همچنین نهادهای امنیتی و قضایی تلاش زیادی جهت آزادی این صیادان به کار گرفتند که جای قدردانی دارد.