کد خبر : 80264 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ خرداد - 16:34
همبستگی خوبی در میان اعضاي اميد وجود دارد بنده پیشنهاد می‎کنم تا این فراکسیون به جایگاه ایران در منطقه آسیا توجه داشته باشد زیرا ایران کشوری ابرقدرت، مستقل و خودکفا در این منطقه است که با هدف‌گذاری مناسب می‌تواند به اهداف بلندتری دست یابد.

قانون- احمد صفری / فراکسیون امید

در ارزیابی عملکرد فراکسیون امید باید بگویم که نمایندگان فعال در این فراکسیون انسجام کافی را برای پیشبرد اهداف کشور داشته‌اند. هدف این فراکسیون به اهداف بلند نظام و مردم گره خورده است و با تمام توان در تلاش است تا خواسته‌های و نیازهای مردم را فراهم کند. این گروه از جمله افرادی در مجلس هستند که در زمینه مسائل بین‌الملل به خوبی ورود کرده و به دنبال تدوین قانونی برای آینده‌ این روابط است. این افراد آینده‌نگری خوبی را در مسائل بین‌الملل و بیشترین فعالیت را در این زمینه دارند. در زمینه حل و فصل مسائل داخلی نیز عملکرد این فراکسیون توام با وحدت و تفاهم بوده است و همبستگی و همدلی خوبی در میان افراد وجود دارد.

اما با این همه به‌نظر می‌رسد که فراکسیون امید باید به نگاه بیگانه کشورهای دیگر به نظام نیز توجه کافی را داشته باشد و قوانین را بر اساس همین موضوع تدوین کند زیرا دشمن به دنبال از بین بردن وحدت ملی در میان مردم است و باید اعضای گروه‌های فعال در مجلس به این امر توجه داشته باشند؛ به‌طوری‌که این افراد چشم بد به نظام اهداف کلان کشور نداشته باشند.

خوشبختانه باید بگویم که اعضای امید به خوبی به این نگاه بد دشمن توجه کرده و در این زمینه بحث و گفت و گوهای بسیاری را مطرح کرده‌اند. اکنون در تمامی جلساتی که در این فراکسیون تشکیل می‌شود، طرز برخورد با قدرت‌های جهانی مورد توجه بوده و به این موضوع تاکید شده است. در این زمینه آقای عارف بسیار تلاش کرده و تعامل خوبی را با دولت و قوه قضايیه داشته است. در مجموع باید گفت که عملکرد این فراکسیون رضایت بخش است؛ البته شاید در برخی مسائل ضعیف عمل شده که امید است با ایجاد هماهنگی این مشکلات نیز برطرف شود.

بنده پیشنهاد می‎کنم تا این فراکسیون به جایگاه ایران در منطقه آسیا توجه داشته باشد زیرا ایران کشوری ابرقدرت، مستقل و خودکفا در این منطقه است که با هدف‌گذاری مناسب می‌تواند به اهداف بلندتری دست یابد که به‌نظر می‌رسد با تلاش فراکسیون‌ها و احزاب می‌تواند به این امر مهم دست یابد. ما به عنوان افراد فعال با جناح اصلاح طلب تلاش کنیم تا ایران به قدرت، خودکفایی و استقلال کافی برسد و با برنامه‌ریزی مناسب آینده جوانان را برای دسترسی به اهداف خود مهیا کنیم.

نباید در رویکرد خود وابستگی به شرق و غرب داشته باشیم و بايد مستقل حرکت کنیم. نه تنها فراکسیون امیدبلکه تمامی احزاب فعال در مجلس، دولت و حتی مردم نیز باید کاری کنند تا در مقابل غرب و شرق ایستادگی کنیم زیرا همه ایرانی هستیم و در این‌باره نگاه حزبی و جناحی مهم نیست.

در مجموع باید بگویم که فعالیت احزاب نباید جداگانه و بر اساس منيت افراد باشد زیرا اگر فراکسیون امید در کنار دیگر احزاب فعال در مجلس نباشد و اتحاد کافی میان گرایش‌های سیاسی موجود نباشد، این مردم هستند که ضرر می‌کنند زیرا دولت‌ها یک روز می‌آیند و روز دیگر از جایگاه خود می‌روند و در این میان اگر احزاب به شکل متحد در کنار یکدیگر نباشند تا مشکلات مردم را حل و فصل کنند، آسیب‌ها متوجه افراد جامعه خواهد شد. باید تعامل داشت و در این زمینه هر روز بهتر شد. ريیس فراکسیون امید نیز فعالیت خوبی را در این زمینه داشته و به‌نظر می‌رسد که اگر نیازی به تغییر هیات ريیسه این فراکسیون است، تنها باید برای بهتر کردن عملکرد امید باشد.