کد خبر : 81640 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۶ تير - 18:40
بحران شورای همکاری خلیج‌فارس به نفع ایران است وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتای قطری‌ خود، مدعی شد که بحران در روابط شورای همکاری خلیج‌فارس به نفع ایران است و باید حل شود.

قانون- وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتای قطری‌ خود، مدعی شد که بحران در روابط شورای همکاری خلیج‌فارس به نفع ایران است و باید حل شود.

به گزارش قانون به نقل از رای‌الیوم، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته در واشنگتن در دیدار با «محمد بن‌عبدالرحمن آل‌ثانی» وزیر خارجه قطر، عنوان کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تمایل دارد از شدت بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس کاسته و این بحران حل و فصل شود؛ چرا که این مساله به نفع ایران است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود افزود، پمپئو از وزیر خارجه قطر به خاطر شراکت استراتژی قطر و صداقت این کشور با ایالات متحده تشکر، و از تلاش‌های دوحه در مبارزه با تروریسم و منابع مالی آن قدردانی کرد.

طبق این بیانیه، وزرای خارجه قطر و آمریکا در دیدار روز سه‌شنبه، درباره برخی مسائل مورد اهتمام طرفین و موضوع‌های منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

پیش‌تر، رئیس‌جمهوری آمریکا طی تماس تلفنی با «شیخ تمیم بن‌حمد آل‌ثانی» امیر قطر، حمایت خود را از وحدت کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس اعلام کرد.