کد خبر : 82278 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير - 13:33
ربیعی: تنها راه پیشرفت کشور تولید ثروت است امروز صنعتگران در حال گذراندن دورانی سخت هستند و در شرایطی کار می کنند که بیماری های مزمن اقتصادی گذشته را نیز با خود دارد.

قانون​علی ربیعی، پنجشنبه در بازدید از خط تولید کارخانه لوازم خانگی توانکاران، در جاده قوچان اظهار کرد: امروز صنعتگران در حال گذراندن دورانی سخت هستند و در شرایطی کار می کنند که بیماری های مزمن اقتصادی گذشته را نیز با خود دارد.

 

به گزارش قانون به نقل از ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: راهی به جز تولید ثروت و بالا بردن تولید برای پیشرفت و توسعه کشور نداریم.

وی بیان کرد: امیدواریم با شرایط کنونی بین المللی که کشور دچار تنش مختصری شده با تدبیر دولت و مسئولان نظام، کشور به ثبات اقتصادی بازگردد.

ربیعی با بیان اینکه در سال 1392 اشتغال و ثبات خوبی در کشور تجربه شد و مطمئن هستیم از شرایط فعلی نیز سرفراز بیرون خواهیم آمد، افزود: باید با ایجاد شرایط لازم به کمک تولیدکنندگان و کارآفرینان رفت تا بتوانند با امکانات و حمایت های لازم مسیر رشد و توسعه را هموار کنند.

وزیر تعاون بیان کرد: هیچ جامعه ای جز با تلاش تولیدگران و صنعتگران کشوری به رفاه و خوشبختی نمی رسد و باید دانست تاجران پول و دلالان ارز تاثیر مثبتی در سرنوشت کشور ندارند بلکه این تولید کنندگان و کارآفرینانند که سعادت و توسعه را رقم می زنند.

ربیعی از زنان سرپرست خانوار به عنوان 'شیرزنان' یاد کرد که در راه اشتغال و معیشت خانواده تلاش می کنند و ظرفیت سازی برای اشتغال آنان و دیگر مددجویان بهزیستی را اقدامی اخلاقی و انسانی خواند که برای همه قابل انجام نیست.

کارخانه توانکاران، تولید کننده لوازم خانگی، ظرفیت اشتغال برای حدود هزار نفر را دارد که اشتغال 100 نفر از زنان سرپرست خانوار، ناشنوایان، معلولان و معتادان بهبود یافته را بر عهده گرفته است.