کد خبر : 82773 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۲۲ تير - 09:22
عراق به ایران ویزا نمی‌دهد یکی از فعالان بخش‌خصوصی از توقف صدور ویزای ایرانی‌ها به عراق به دلیل مسائل مرتبط با قطع صدور برق ایران به عراق خبر داد. اما آیا این مسئله حل شدنی نیست؟

قانون- یکی از فعالان بخش‌خصوصی از توقف صدور ویزای ایرانی‌ها به عراق به دلیل مسائل مرتبط با قطع صدور برق ایران به عراق خبر داد. اما آیا این مسئله حل شدنی نیست؟

به گزارش قانون به نقل از مهر، درحالی که یکی از فعالان بخش‌خصوصی از توقف صدور ویزای ایرانی‌ها به عراق به دلیل مسائل مرتبط با قطع صدور برق ایران به عراق خبر داده اما دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه می‌گوید علت این اتفاق قطعی سیستم کاربران است و سفارت‌خانه عراق این مشکل را به زودی حل خواهد کرد.

به گزارش قانون به نقل از تجارت‌نیوز، یکی از فعالان بخش‌خصوصی در توییتر نوشت: «امروز از سفر عراق جاماندم، سفارت عراق ۴۸ ساعت است که ویزا را متوقف کرده و حال شنیده‌ها حاکی از فشار ایران بابت طلب و قطع برق است.»

در همین حال دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه ضمن تائید توقف ویزای عراق برای ایرانی‌ها به تجارت‌نیوز گفت: امروز سفارت عراق و سفارت خانه‌های چند کشور دیگر در بخش اتصال سیستم با یک سری مشکلات مواجه شدند و این موضوع نیز ارتباطی به قطع برق از سوی ایران در عراق ندارد.

حسن دانایی‌فرد در پاسخ به این پرسش که عده‌ای علت توقف صدور ویزا را فشار ایران بابت طلب و قطع برق عنوان می‌کنند، افزود: قطع سیستمی سفارت‌خانه‌ها موضوعی عادی است و این نوع تحلیل‌ها تنها تصوری است که از سوی برخی افراد مطرح می‌شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: موضوع قطع سیستمی را در سفارت‌خانه‌های دیگر پیگیر شدیم و حال سفارت عراق قول داده تا هرچه زودتر این مشکلات را برطرف سازد.