کد خبر : 8288 تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۷ شهريور - 21:50
عصر امروز اتفاق افتاد؛ حادثه در کارگاه مترو در جنوب شهر تهران عصر امروز کارگاه تونل مترو در کیانشهر واقع در جنوب شهر تهران در حال ساخت دچار حادثه شد.

قانون-عصر امروز کارگاه تونل مترو در کیانشهر واقع در جنوب شهر تهران در حال ساخت دچار حادثه شد.

به گزارش قانون به نقل ازفارس؛ حدود ساعت 17:30 کارگاه تونل مترو در حال احداث در محدود کیان شهر در هنگام عملیات عمرانی دچار ریزش شد.  به دنبال این حادثه تعدادی از کارگران که در لحظات اولیه در تونل مترو محبوس شده بودند، توسط آتش نشانان از محل حادثه خارج شدند.

خوشبختانه این ریزش به سطح خیابان نرسیده است.اما در این حادثه طبق گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران4 نفر در زیر آوار محبوس که موقعیت آنها مشخص شده است و آتش‌نشانان در حال خروج این افراد هستند.

براساس گفته های جلال ملکی حادثه مترو کیانشهر تهران در ساعت 17:02 حادثه در کارگاه در حال ساخت مترو واقع در کیانشهر به سامانه آتش‌نشانی شهر تهران اعلام و ماموران 5 ایستگاه به همراه لودر و بیل میکانیکی محل حادثه اعزام شدند.

وی می افزاید: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد کارگران در حال حفر تونل مترو بودند که به یکباره تخریب می‌شود و 15 نفر در دقایق اولیه توسط آتش‌نشانان آسیب‌ دیده خارج و 5 نفر نیز در زیر آوار محبوس شدند که تاکنون یک نفر از آنها موقعیت‌یابی و زنده خارج و 4 نفر دیگر نیز موقعیت‌یابی شدند.

بعد از گذشت ساعتی سخنگوی هلال‌احمر استان تهران با اشاره به اینکه به احتمال بسیار زیاد سه نفر از مفقودین زیر آوار مترو کیانشهر جان خود را از دست داده‌اند، گفت: 20 نفر در این حادثه دچار آسیب شده‌اند.

مهیار مقیمیان می گوید:به طور کلی 20 نفر دچار حادثه شده که در لحظات اولیه 10 نفر از حادثه‌دیدگان به صورت سرپایی مداوا شدند همچنین 10 حادثه دیده دیگر در زیر آوار محبوس شده بودند که 5 نفر آنها نیز در زمان‌های نخستین پس از حادثه توسط نیروهای امدادی حاضر در محل از زیر آوار خارج شده‌اند.

سخنگوی هلال‌احمر استان تهران با اشاره به اینکه 5 حادثه‌دیده دیگر همچنان در زیر آوار هستند، می افزاید: 4 نفر از این حادثه‌دیده‌ها مکان‌یابی شده ولی یکی از افراد مکان آن مشخص نیست و مفقودی به شمار می‌رود.

مقیمیان تصریح می کند: به احتمال بسیار زیاد 3 نفر از حادثه‌دیده‌های زیر آوار فوت شده‌اند چرا که دستگاه‌های بیورادار دیگر پالس نمی‌دهد لذا پیش‌بینی می‌شود از 4 حادثه‌دیده مکان‌یابی شده در زیر آوار 3 نفر از آنها فوت و یک نفر زنده باشد.

وی با اشاره به اینکه مفقودین در زیر لایه‌های سنگین آوار هستند، تاکید می کند: 36 نیروی عملیاتی از ری، شمیرانات، پیشوا،‌ تهران و رباط‌کریم در محل حادثه حضور دارند.

سخنگوی هلال‌احمر استان تهران در پایان اشاره می کند: سه دستگاه زنده‌یاب بیورادار و 5 قلاده سگ زنده‌یاب در ارتباط با نجات حادثه‌دیدگان و شناسایی مفقودین به کار گرفته شده است.