کد خبر : 83233 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۲۹ تير - 08:13
کمبود توریست در کشور را نباید به گردن حجاب انداخت عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است نباید کمبود گردشگر را به گردن حجاب انداخت چراکه گردشگران با این مقوله مشکلی ندارند.

قانون- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است نباید کمبود گردشگر را به گردن حجاب انداخت چراکه گردشگران با این مقوله مشکلی ندارند.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت، جمشید جعفرپور با بیان اینکه برای جذب گردشگر خارجی باید جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی کشور به درستی معرفی شود، گفت: دلیل پایین بودن نرخ جذب گردشگر در کشور عدم وجود هتل‌ها و مراکز اقامتی درجه یک نیست بلکه آشنا نبودن جهانیان با جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های ایران باعث آمار پایین گردشگر خارجی است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: جذابیت‌های محیط‌های طبیعی و خانه‌های روستایی و قدیمی برای گردشگران خارجی بیش از هتل‌های درجه یک و لوکس است؛ این درحالی است که مسئولان از این ظرفیت برای جذب گردشگر استفاده چندانی نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه برای معرفی جذابیت‌های حوزه گردشگری کشور باید در شبکه‌های بین‌المللی تبلیغات لازم و گسترده‌ای صورت گیرد، اظهار کرد: باید ساختار و سامانه‌ای برای معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران به جهانیان طراحی شود؛ امروزه تبلیغات و معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور به درستی انجام نمی‌شود.

جعفرپور با بیان اینکه می‌توان با برنامه‌ریزی استراتژیک از تمام جاذبه‌های کشور در حوزه گردشگری استفاده کرد، ادامه داد: افراد با برخی صحبت‌های انحرافی مبنی بر اینکه حجاب مانعی برای ورود گردشگر خارجی به کشور است سعی می‌کنند عمل نکردن به وظایف خود برای رونق و توسعه گردشگری را توجیه کنند؛ نباید کمبود گردشگر را به گردن حجاب انداخت چراکه گردشگران با این مقوله مشکلی ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه گردشگران از داشتن حجاب در کشور احساس تنگنا نمی‌کنند، عنوان کرد: زیرساخت‌های گردشگری باید در بوم‌گردی‌ها، روستاها، مکان‌های دیدنی و... ایجاد شود گردشگر خارجی برای اسکان و بازدید از بوم‌گردی‌ها به حداقل امکانات نیاز دارد در غیر این صورت فرصت استفاده از بوم‌‌گردی‌ها و مناطق روستایی ازدست می‌رود.