کد خبر : 83285 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۲۹ تير - 20:40
دو کشته در آتش‌سوزی در شهرک صنعتى خمین انفجار در کارخانه تصفیه روغن شهرک صنعتی خمین 3 کشته و مصدوم برجای گذاشت.

قانون- انفجار در کارخانه تصفیه روغن شهرک صنعتی خمین 3 کشته و مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا از اراک، ساعت ١٣:١٥ امروز بر اثر انفجار در کارخانه تصفیه روغن شهرک صنعتی خمین اراک دو کارگر کارخانه فوت شدند.

خالدی سخنگوی اورژانس کشور درباره این حادثه گفت: در این حادثه مخزن کارخانه صنعتی منفجر شد و آتش سوزی مهیبی رخ داد.

وی ادامه داد: در ابن حادثه یک مرد ۳۱ ساله دچار سوختگی شد و به بیمارستان امام (ره) خمین انتقال یافت، به دلیل شدت سوختگی، این مصدوم به بیمارستان ولی عصر (عج) اراک منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: در پى وقوع این حادثه دو دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس دانشگاه اراک، کدهای دانشگاه خمین و حوزه بهداشت و درمان به مدیریت بحران و شرکت پخش فرآورده های استان مرکزی به محل اعزام شدند.

خالدی ادامه داد: بیمارستان ولیعصر (عج) اراک (سانتر سوختگی)، پایگاه و مراکز درمانی محدوده استانی، تیم های ارزیاب بهداشت در وضعیت آماده‌باش به سر می‌برند.

آقازاده استاندار مرکزی نیز در پی آتش سوزی در یکی از واحدهای صنعتی خمین ضمن پیگیری٬ دستورات لازم را به مدیریت بحران استان و شهرستان صادر کرد.

به دلیل این انفجار حریق گسترده‌ای در این شهرک صنعتی به وجود آمده است و نیروهای امدادی اعزامی در حال مهار حریق هستند.

حقیقی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز با اشاره به انفجار در شهرک صنعتی خمین گفت: این آتش‌سوزی در حال حاضر مهار شده و به محض این اتفاق تمام نیروها و دستگاه های ذیربط در تلاش برای خاموشی برآمدند.

وی عنوان کرد: برای مهار این آتش از تمام ظرفیت شهرستان خمین، اراک، پتروشیمی شازند استفاده شد.

فتح اله حقیقی افزود: هشدار لازم درباره خالی کردن پیرامون محیط داده شده و اعلام شده که تا جایی که امکان دارد صحنه درون حادثه هم تخلیه شود و تلاش به منظور خنک نگه داشتن منبع‌ها هم در حال انجام است.

غیاثی مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز گفت : واحد پویا صنعت تولید کننده حلال های شیمیایی به دلایل نامعلومی آتش گرفت .

غیاثی افزود : نیروهای آتش نشان و امدادی در محل حادثه در خمین حضور دارند و علت حادثه در دست بررسی است .

آقازاده استاندار مرکزی در پی آتش سوزی در یکی از واحدهای صنعتی خمین ضمن پیگیری٬ دستورات لازم را به مدیریت بحران استان و شهرستان صادر کرد.

گفتنی است تلاش به منظور خنک کننده داشتن منبع‌ها هم در حال انجام است.