کد خبر : 83347 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير - 15:40
اکوادور، آسانژ را به دولت انگلیس تحویل می‌دهد سردبیر شبکه خبری راشاتودی از قول "منابع مطلع" اعلام کرد که دولت اکوادور قرار است در روزها یا هفته‌های آتی موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس را به دولت انگلستان تحویل دهد.

قانون- سردبیر شبکه خبری راشاتودی از قول "منابع مطلع" اعلام کرد که دولت اکوادور قرار است در روزها یا هفته‌های آتی موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس را به دولت انگلستان تحویل دهد.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر شبکه خبری راشاتودی در توئیتی نوشت: منابع مطلع به من گفته‌اند که جولیان آسانژ، موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس قرار است در هفته‌ها یا روزهای آتی به دولت لندن تحویل داده شود.

این توئیت در حالی منتشر شده که گمانه زنی‌هایی درباره گفتگوها میان دولت‌های کیتو و لندن درباره آینده آسانژ بار دیگر در رسانه‌های انگلیسی به وجود آمده است.

اخیرا، روزنامه تایمز نوشت که دولت انگلیس در مذاکرات با مقام های اکوادور درباره خروج آسانژ از سفارت این کشور در لندن به بن بست خورده است. سر آلن دانکن، رئیس امور اروپا و آمریکا در دولت انگلیس مسئول رسیدگی به این مشکل است.

منابع نزدیک به آسانژ نیز گفته‌اند که وی از بابت این مذاکرات آگاهی ندارد اما بر این باور است که آمریکا برای این مساله به دولت اکوادور فشار زیادی وارد کرده است و حتی تهدید کرده که اگر وی در سفارت بماند وام از صندوق بین المللی پول را برای این کشور آمریکای لاتین بلوکه می‌کند.

دولت آمریکا آسانژ را به دست‌داشتن در "جرایم تروریستی" متهم کرده و جف سشنز، دادستان کل آمریکا سال گذشته میلادی دستگیری وی را اولویت دانست.