کد خبر : 83457 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲ مرداد - 01:15
دستگاه های هواوی ایمن نیستند گزارش هیات نظارت «مرکز ارزیابی امنیت سایبری هواوی» در انگلیس نشان می دهد دستگاه های این شرکت از لحاظ امنیتی ایمن نیستند.

قانون- گزارش هیات نظارت «مرکز ارزیابی امنیت سایبری هواوی» در انگلیس نشان می دهد دستگاه های این شرکت از لحاظ امنیتی ایمن نیستند.

به گزارش قانون به نقل از انگجت،  همزمان با تلاش هواوی برای ورود به بازارهای انگلیس و آمریکا، این شرکت برای ورود به این بازارها با مشکلاتی روبرو شده است. در آمریکا سازمان های اف بی آی، سیا و NSA درباره خرید موبایل های این شرکت هشدار داده اند. از سوی دیگر اپراتور مخابراتیAT&T از برنامه خود برای ارائه موبایل های این شرکت در آمریکا کنار کشید و خرده فروشی Best Buy نیز سفارش خود را متوقف کرد.

این در حالی است که در انگلیس نیز گزارش سالانه هیات نظارت « مرکز ارزیابی امنیت سایبری هواوی»(HCSEC)  نشان می دهد نگرانی هایی درباره فرایند های مهندسی  نرم افزار هواوی وجود دارد. همچنین دستگاه های این شرکت ممکن است ریسکی برای شبکه های مخابرات انگلیس دربر داشته باشند.

HCSEC در ۲۰۱۰ میلادی همزمان با انتقال  زیربنای مخابراتی هواوی به وجود آمد تا دولت انگلیس بتواند فعالیت های آن را به دقت بررسی کند.

۴ سال بعد هیات نظارت تشکیل شد که یکی از مدیران ارشد هواوی و نمایندگان ارشد سطوح مختلف دولتی و مخابراتی در آن حضور داشتند.

به هرحال به نوشته این گزارش، محدودیت هایی در فرایندهای مهندسی هواوی وجود دارد که ریسک های جدیدی در شبکه مخابرات انگلیس  و چالش های دربخش مدیریتی ایجاد می کند.

HCSEC مشغول بررسی توانایی هواوی برای ارائه کدهای دوگانه برای محصولاتش است. به این ترتیب تضمین می شود  چنین کدی حاوی هیچ بدافزاری نیست که بتواند به سیستم های مخابراتی انگلیس آسیب بزند.

این گزارش نشان داد فقط یکی از چهارمحصول هواوی دارای نرم افزاری قابل اعتماد است.