کد خبر : 83533 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲ مرداد - 14:10
احیای کودک ۹ ساله پس از ۵۰ دقیقه/احتمال مرگ مغزی سخنگوی اورژانس کشور از ۵۰ دقیقه عملیات احیای کودک ۹ ساله پس از غرق شدن در آب خبر داد و گفت: احتمال مرگ مغزی وجود دارد.

قانون-سخنگوی اورژانس کشور از ۵۰ دقیقه عملیات احیای کودک ۹ ساله پس از غرق شدن در آب خبر داد و گفت: احتمال مرگ مغزی وجود دارد.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا،مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور  درباره جزییات یک مورد حادثه غرق شدگی یک کودک در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:: ساعت ۱۹ روز گذشته غرق شدن یک کودک ۹ ساله در چناربرم استان کهگیلویه و بویراحمد به اورژانس اعلام شد و بلافاصله تکنسین‌های اورژانس به همراه یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه پرسنل پایگاه اورژانس میمند پس از بیرون آورده شدن فرد غرق شده عملیات CPR و احیا را آغاز کردند، خاطرنشان کرد: اقدام تکنسین‌های اورژانس به مدت ۵۰ دقیقه ادامه داشت و در نتیجه نبض و قلب این پسربچه بازگشت و بلافاصله وی به بیمارستان منتقل شد.

خالدی با بیان اینکه براساس گزارش اورژانس احتمال مرگ مغزی این کودک به علت زیاد ماندن در زیر آب و نرسیدن اکسیژن، زیاد است، تصریح کرد: علت غرق شدگی این کودک عدم آشنایی وی به مهارت شنا بوده است.