کد خبر : 84000 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۸ مرداد - 17:46
اعطای مجوز رسمی به هنرمندان موسیقی خیابانی عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی پدیده موسیقی خیابانی در کارگروه فرهنگ، هنر این کمیسیون خبر داد و بر ضرورت سازماندهی این امر تاکید کرد.

قانون-عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی پدیده موسیقی خیابانی در کارگروه فرهنگ، هنر این کمیسیون خبر داد و بر ضرورت سازماندهی این امر تاکید کرد.
 

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،سیدصادق طباطبایی‌نژاد از بررسی پدیده موسیقی خیابانی در کارگروه فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد و گفت: در یک گزارش ارسالی به کمیسیون فرهنگی مجلس اشاره شده بود که برخی از جلوه‌های جدید موسیقی خیابانی مشمول مسائل و پیامدهایی است؛ بنابراین باید راهکارهای مناسب برای ساماندهی آنها اتخاذ شوند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولانی از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری، ناجا و وزارت‌های فرهنگ و اطلاعات برای بررسی موسیقی خیابانی در جلسه روز گذشته (6 مرداد) کارگروه فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون حاضر شدند، افزود: براساس مذاکرات انجام شده مقرر شد جلسه‌ای با محوریت وزارت فرهنگ و آقای حسینی معاونت هنری این وزارتخانه با حضور سازمان فرهنگی و هنری شهرداری، وزارت اطلاعات و ناجا تشکیل شود تا کم و کیف این موضوع، نوع این پدیده و چگونگی گسترش آن مشخص شده و گزارش تکمیلی آن ارائه و تصمیمات لازم در این زمینه گرفته شود.

وی بیان کرد: براساس نظر دوستان پدیده‌های نویی در موسیقی خیابانی شکل گرفته و نیاز است برای سازماندهی و شناسنامه‌دار کردن این هنر، عکس‌العمل‌ها و تلاش‌های لازم صورت گیرد؛ بنابراین مقرر شد با محوریت وزارت فرهنگ به هنرمندان موسیقی خیابانی مجوزهای رسمی داده شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تاکنون سازمانی که باید مجوزهای لازم برای موسیقی خیابانی را صادر کند مشخص نشده اما به احتمال زیاد وزارت فرهنگ متولی آن خواهد بود، خاطرنشان کرد: در گزارش‌های تکمیلی باید مسائلی مانند سبک و سیاق این پدیده بررسی شود؛ در گذشته موسیقی خیابانی تنها با هدف کسب درآمد انجام می‌شد اما این روزها برخی هنرمندان با ابرازآلات گران قیمت مشغول این هنر هستند./