کد خبر : 84448 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد - 11:22
بی قانون/فالوده شیرازی و حقوق شهروندی! فالوده درست کردن کار خیلی سختی نیست اما نمی‌دانم چرا شیرازی‌های عزیز وقتی برای اولین بار تصمیم به درست کردن فالوده گرفتند، نگفتند: «حالی داری عامو؟!» و زیر بار این مسئولیت سنگین رفتند. به هرحال این مساله هنوز برای کسی مشخص نشده است.

قانون-فالوده درست کردن کار خیلی سختی نیست اما نمی‌دانم چرا شیرازی‌های عزیز وقتی برای اولین بار تصمیم به درست کردن فالوده گرفتند، نگفتند: «حالی داری عامو؟!» و زیر بار این مسئولیت سنگین رفتند. به هرحال این مساله هنوز برای کسی مشخص نشده است.

برای تهیه این خوراکی خوشمزه به دو لیوان آب آشامیدنی، دو لیوان شکر، یک چهارم لیوان گلاب و 100 گرم نودل چینی احتیاج دارید. ببینید این چینی‌ها حتی نودل هم برای ما می‌زنند، حقوق شهروندی هم که دولت آماده کرده به نظر چینی است که اندازه خیار هم تاثیر ندارد، هیچ بعید نیست این چینی‌ها پس فردا طنزنویس هم صادر کنند تا نان ما آجر شود.

همین‌طور که شکر و آب را در حرارت ملایم مخلوط می‌کنید در جریان باشید که یکی از مسئولان اعلام کرده «گزارش عملکرد حقوق شهروندی به زودی منتشر می‌شود». مثل سیامک انصاری به دوربین زل بزنید، گلاب را اضافه کرده و شربت را در داخل فریزر قرار دهید. الان شهدی که شما آماده کردید از نظر حجم، بیشتر از عملکرد حقوق شهروندی دولت است. چون بنده همزمان که رشته‌های چینی را از بسته‌بندی خارج می‌کردم و داخل آب در حال جوشیدن ریختم و 15 دقیقه وقت داشتم که به عملکرد حقوق شهروندی فکر کنم، ته ته‌اش عملکرد حقوق شهروندی را می‌توان با دست یا چند انگشت دست نشان داد و نیاز به انتشار و این صحبت‌ها ندارد. بنده آخرین باری که از یک نفر در مورد حقوق شهروندی سوال کردم، چشمک زد و یک بوس از راه دور برایم‌ فرستاد.

ما یک زمانی پیام اصلاحات داشتیم، به این صورت که هرکس از شما می‌پرسید: «پیام دوم خرداد رو شنیدی؟!» اگر جواب مثبت می‌دادید، دست‌کم یک پس‌گردنی به شما می‌زد، الان حقوق شهروندی هم همین است.

شیره فالوده را نکشید بلکه آن را از فریزر خارج کنید و سپس نودل‌های آبکش شده را به آن اضافه کنید و آرام مواد را مخلوط کنید. الان آبلمیو را به فالوده اضافه کنید، نوش جان کنید و با خودتان بگویید حقوق شهروندی حتی اندازه این فالوده هم کارکرد ندارد که آدم را خنک کند. تازه با این موج قطعی آب و برق به زودی وزارت نیرو از مردم تقاضا می‌کند که به جای استفاده از کولر، فالوده بخورند. تهیه‌اش هم خرجی ندارد و مواد آن حتی از مواد حقوق شهروندی هم کمتر است، پس نه به حقوق شهروندی و زنده باد فالوده شیرازی!