کد خبر : 84496 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد - 22:10
قاتل فراری به دام افتاد جنایت در عالم مستی جوانی که در عالم مستی دوستش را به قتل رسانده و جسدش را به داخل جوی آب انداخته بود، پس از چند هفته فرار دستگیر شد.

قانون- داود محبی

جوانی که در عالم مستی دوستش را به قتل رسانده و جسدش را به داخل جوی آب انداخته بود، پس از چند هفته فرار دستگیر شد.ساعت 6 عصر 18 تیرکشف جسد جوانی 30 ساله داخل جوی آب در بلوار شهید محلاتی – خیابان کوثر به کلانتری 132 نبرد اعلام شد .

با حضور ماموران و انجام بررسی‌های مقدماتی مشخص شد که متوفی بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه شکم، پهلو وگردن به قتل رسیده است. بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی اعلام شد و در ادامه پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل و با هماهنگی شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت . دو روز بعد این ماجرا زنی با مراجعه به کلانتری 132 نبرد به ماموران اعلام کرد که برادرش به نام مهرداد 28 ساله از محل سکونتش در منطقه پیروزی خارج شده و تاکنون مراجعتی به خانه نداشته است. با توجه به مشخصات ارائه شده،‌ خواهر مهرداد به اداره دهم پليس آگاهی هدایت و درنهایت هویت جسد ناشناس توسط او مورد شناسایی قرار گرفت . خواهر مقتول پس از شناسایی تصاویر برادرش در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برادرم در منطقه پیروزی با چند تن از اراذل واوباش منطقه از جمله شخصی به نام «وحید» سابقه درگیری دارد و این شخص برادرم را چندین بار به قتل تهدید کرده بود. با توجه به اظهارات خواهر قربانی، کارآگاهان اقدام به شناسایی وحید با نام حقیقی «بهرام» در قهوه‌خانه‌ای در منطقه پیروزی كرده و او را دستگیر کردند. وحید پس از انتقال به پلیس آگاهی به داشتن سابقه درگیری با مقتول اعتراف و بيان کرد که در یک روز پیش از درگیری با مقتول قرار داشته است اما به خاطر حضور در یک میهمانی نتوانسته تا به محل قرار خود با مقتول برود . بررسی صحت و درستی اظهارات وحید در دستور کارآگاهان قرار گرفت و آن‌ها اطمینان پیدا کردند که وحید نقش یا مشارکتی در ارتکاب این جنایت و قتل مهرداد نداشته است. در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی از محدوده محل زندگی مقتول اطلاع پیدا کردند که او آخرین بار در روز 17 تیرهمراه یکی از دوستانش به نام «مصطفی» و سوار بر خودرو وانت متعلق به مصطفی مشاهده شده است. مصطفی به عنوان یکی از دوستان نزدیک مهرداد در منطقه پیروزی – خیابان مخبر شمالی شناسایی شد و کارآگاهان برای انجام تحقیقات به محل سکونت وی مراجعه کردند اما مشخص شد که همزمان با کشف جسد مهرداد ، مصطفی نیز اقدام به فروش ناگهانی خودرو وانت خود کرده و پس از آن نیز از محل سکونتش متواری شده است . با توجه به شواهد و دلایل به‌دست آمده مبنی بر ارتکاب جنایت توسط مصطفی، خانواده مصطفی به منظور همکاری با پلیس تحت آموزش و مشاوره قرار گرفته و سرانجام او روز 13 مرداد همراه پدرش به اداره دهم مراجعه و خودش را به عنوان قاتل مهرداد تسلیم کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران کرد. مصطفی در خصوص نحوه ارتکاب جنایت و قتل مهرداد به کارآگاهان گفت: روز جنایت همراه مهرداد برای دعوا کردن با وحید سر قراری که مهرداد با وی گذاشته بود رفتیم اما وحید در محل قرار حاضر نشد. از آنجا برای صرف مشروبات الکلی به خانه ما رفتیم و درپشت بام هر دو نفر شروع به شرب خمر کردیم؛به طوری که هردو نفرمان تعادل روحی و رفتاری مناسبی نداشتیم. در آن شرایط من و مهرداد با یکدیگر مشاجره لفظی پیدا کردیم که ناگهان قمه مهرداد که آن را برای دعوا کردن با وحید آورده بود، برداشته و چندین ضربه به مهرداد زدم. مدتی در همان وضعیت در پشت بام گذشت تا اینکه متوجه شدم مهرداد توسط من به قتل رسیده است. ترسیده بودم و برای رهایی از این وضعیت جسد مهرداد را داخل پتو پیچیده و با خودرو وانت به محل کشف جسد منتقل و داخل یک جوی آب رها کردم. از آن زمان تصمیم به فرار گرفتم اما با خواهش خانواده تصمیم گرفتم تا خودم را تسلیم پلیس کنم.