کد خبر : 84520 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد - 11:30
دولت در برابر اعتراضات بي خيال است ما به صراحت می گوییم تیم اقتصادی دولت را ناموفق می‌دانیم. مقداری از نابسامانی های فعلی به نظام اقتصادی و مقدار زیادی از آن به مجریان اقتصادی باز می گردد...

قانون-نشست خبري حزب موتلفه درمحل اين حزب برگزار شد. دراين نشست محمدنبي حبيبي به عنوان دبيركل حزب و مصطفي مير سليم واسدا... بادامچيان، اعضاي شوراي مركزي ابتدا سخناني و مواضع خود را درباره مسائل داخلي وخارجي كشور بيان كردند. در اين نشست دبیرکل حزب موتلفه با اشاره به نامه حسن روحانی به ريیس مجلس در پی سوال نمایندگان از ريیس جمهور گفت: «من نصیحتی به آقای روحانی داشتم که کار زشتی که آقای احمدی نژاد کردند را نکنند؛ تکرار بگم بگم ها برای مردم کار درستی نیست». وی گفت:«‌حزب موتلفه معتقد است از کیان دولت در هر صورت باید حمایت کرد. ريیس جمهوری که با رای اکثریت انتخاب شده و با تنفیذ رهبری سر کار آمده باید مورد حمایت همه احزاب و اشخاص قرار بگیرد، حتی اگر از گروه رقیب باشد. چوپ لای چرخ دولت گذاشتن را کار سخیفی می دانیم، اما به معنای چشم پوشی از خطا ها و سوء مدیریت ها نیست».

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت:«ما به صراحت می گوییم تیم اقتصادی دولت را ناموفق می‌دانیم. مقداری از نابسامانی های فعلی به نظام اقتصادی و مقدار زیادی از آن به مجریان اقتصادی باز می گردد».

وي گفت:«معتقدیم باید به ريیس جمهور کمک کرد تا تغییر در تیم اقتصادی ایجاد کند،زيرا در مملکت قحط‌الرجال نیست». محمدنبي‌حبيبي همچنين در پاسخ به سوال«قانون» مبني بر اينكه آيا حزب موتلفه باجمنا به مشكل برخورده است ، گفت:« بنده عضو جمنا هستم و در جلسات آن‌ها شركت مي كنم. معتقدم جمنا توانست ظرفيتي را فراهم كندتا نيروهاي انقلابي بتوانند دور هم جمع شوند و در حين اينكه نقاط قوت وضعف فراواني دارد تاكنون براي جمع كردن نيرو تلاش‌هاي موفقي داشته است. تا آنجايي كه اطلاع دارم تشكيلات جمنا در استان‌ها مختلف نمايندگي دارد وفعاليت هاي خوبي انجام مي دهد».

دبير كل موتلفه افزود:« سياست حزب موتلفه درباره تشكيلات جمنا سياست همگرايي و كمك است. درباره اينكه آينده تشكيلات جمنا به كجا خواهد رسيد بايد بگويم هدف افرادي كه در جلسات جمنا شركت مي كنند گسترش فعاليت اين تشكل است. در واقع نيت اصلي آن‌ها جمع كردن و نگه داشتن نيروهاي انقلاب است. حزب موتلفه در رابطه با جمنا بي تفاوت نيست و معتقديم هرظرفيتي كه براي جمع كردن نيروهاي انقلاب به وجود مي‌آيد بايد ازآن پشتيباني كرد.

در ادامه اين نشست، اسدا... بادامچيان نيز در پاسخ به اين سوال «قانون» كه برخي معتقدند سكوت آقاي روحاني درمقابل بحران‌ها واعتراضات مردم هدف داراست و نظر شما دراين‌باره چيست، گفت:«اين را بايد از رييس جمهور پرسيد در حدي نيستم كه بتوانم در مقام رياست جمهوري نكته‌اي بگويم».

وي در پاسخ به سوال بعدي«قانون» مبني بر اينكه اعتراضات مردمي را نسبت به وضعيت اقتصادي چگونه ارزيابي مي‌كنيد نيز گفت:«اعتراضات به سه بخش تقسيم مي‌شود؛ بخشي اعتراضات مردمي بوده كه فراگير شده است. درواقع كسي نيست كه اعتراض نكند. نكته دوم اين است كه گاهي اعتراضات به تظاهرات هاي مردمي مي انجامد. كارگر يا كارمندي كه اخراج شده ومحل كار آن تعطيل شده است سه ماه اول را مي‌تواند از ذخيره اي كه كرده استفاده كند، سه ماه دوم را از سرمايه مختصري كه دارد استفاده مي كند و درنهايت به قرض كردن رومي آورد. اين فشارها باعث مي‌شود به خيابان بياييد واعتراض كند. دولت دراين زمينه بيخيال است وكاري انجام نمي دهد. اما بخش سوم اغتشاشات است. اين گونه اعتراضات وابسته به شبكه هايي هستند كه با هدف ايجاد ناامني در جامعه به وجود آمده‌اند. در اين اواخر نيرو انتظامي باندي را دستگير كرده كه به عده اي پول مي داد تا درخيابان تظاهرات آلوده داشته باشند.