کد خبر : 84839 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد - 13:47
بی قانون/ دنر کباب و لیر بپر توی بغل ریال! آخرین باری که کباب ترکی سفارش دادم، به آشپز گفتم: «داداش گوشتش رو نمیریزی؟!» نگاهی با تعجب کرد و دستش را با خودش پاک کرد و گفت: «گوشت؟! کباب ترکی که گوشت نداره عمو جون!»

قانون- فریور خراباتی

دنر کباب غذایی است که ما به اشتباه فکر می‌کردیم با گوشت درست می‌شود اما آخرین باری که به یک رستوران رفتیم و کباب ترکی سفارش دادیم، به آشپز گفتیم: «داداش گوشتش رو نمیریزی؟!» نگاهی با تعجب کرد و دستش را با خودش پاک کرد و گفت: «گوشت؟! کباب ترکی که گوشت نداره عمو جون!» لپم را کشید و ساندویچ پیاز و فلفل را داد دستم.

آموزش کباب ترکی امروز را دربست به آقای اردوغان سپردیم تا یک وقت اشتباه آموزش نداده باشیم. اردوغان همین‌طور که 200 گرم فیله گوساله، سه تا پیاز، یک پیمانه روغن مایع، فلفل و نمک را آماده می‌کند با خودش می‌گوید: «کجای راه رِ اشتباه رفتیم که شبیه اینا شدیم؟!»

و با دست جهت راست و شرق را نشان می‌دهد و همین‌طور که گوشت را برش می‌دهد تلفن همراهش را برمی‌دارد و به دکتر ظریف زنگ می‌زند و می‌گوید: «جواد؟ چطوری؟! ببین از سیف بپرس شما چیکار‌ کردید که ریال سقوط کرد؟!» دکتر ظریف هم جواب می‌دهد: «جدا؟! بالاخره سرتون به سنگ خورد و واسه راه حل سراغ اوستات اومدی؟!» اردوغان آب یک عدد پیاز را می‌گیرید و گوشت را داخل آب پیاز و روغن مایع و کمی فلفل می‌خواباند و می‌گوید: «آره! میخوام ببینم شما چیکار کردید، ما‌ همون کار رو نکنیم! مثلا بسته ارزی‌تون چیه؟! ما همون رو برعکس کنیم!»

اردوغان پیاز دوم را نازک خلال می‌کند و همین‌طور که آن را تفت می‌دهد پشت سر هم پیام تشکر از طرف مردم ایران بابت سقوط لیر دریافت می‌کند و متعجب می‌گوید: «اینا چرا خوشحالن؟!» و همزمان پادشاه تایلند در تماسی از اردوغان می‌پرسد: «ببین چرا هی به من مسیج میدن، تورو توی سرم میزنن؟! چیکار‌ کردی؟!»

چون ما بر این باوریم صرافی که توش دلار 10هزار تومانی بجوشد، امیدواریم سر سگ در آن بجوشد و دعا می‌کنیم ارزش پول تایلند، مالدیو، مالزی، هند و روسیه هم افت کند تا حداقل بتوانیم برای مسافرت کاری به این کشورهای دوست‌داشتنی سفر کنیم.

اردوغان همین‌طوری که گوشت را به پیاز داغ اضافه می‌کند، با نگرانی می‌گوید: «تا الان که قیمت لیر افت نکرده بود، وضع و کیان خانواده توی سریالامون اونجوری بود، از این به بعد قراره چی‌ بشه؟!» که سلطان سلیمان از توی کابینت سرش را بیرون آورده و می‌گوید: «خودت رو نباز رجب! نذار ارزش پول، روی کیفیت کارت تاثیر بذاره!» دنر کباب اردوغان حاضر شد، نوش جان!