کد خبر : 84920 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد - 14:17
بي قانون/حضور مسئولان شهرداری و موش‌ها پای میز مذاکره! یکی از مسئولان شهرداری تهران اعلام کرد در مرحله جدید مبارزه با موش‌های تهران، به جای این که مثل نیم قرن اخیر بودجه‌های کلان صرف مبارزه و کشتار موش‌ها شود، برای اولین بار مسئولانی از شهرداری با نمایندگان و منتخب موش‌های تهران مذاکره می‌کنند

قانون- یکی از مسئولان شهرداری تهران اعلام کرد در مرحله جدید مبارزه با موش‌های تهران، به جای این که مثل نیم قرن اخیر بودجه‌های کلان صرف مبارزه و کشتار موش‌ها شود، برای اولین بار مسئولانی از شهرداری با نمایندگان و منتخب موش‌های تهران مذاکره می‌کنند تا برای خروج موش‌ها از تهران به یک راهکار مسالمت‌آمیز برسند. این مدیر شهرداری در ادامه گفت: «در حال حاضر که تعداد موش‌های تهران حداقل10برابر جمعیت شهروندان تهرانی است، مذاکره بهترین راهکار برای حل مشکلات فی مابین است». این مقام مسئول شایعه شروط سه گانه موش‌ها برای آدم‌ها که شامل استفاده موش‌ها از سینماها، تئاترها استخرها و سایر مراکز تفریحی آدم‌ها و برقراری یارانه پنیر برای موش‌ها و وجود یک نماینده از جمعیت موش‌ها در جلسات شهرداری تهران را به شدت رد کرد و گفت: «ما بدون هیچ پیش شرطی پای میز مذاکره می‌رویم و امیدواریم موش‌های تهران با دریافت مبلغ بودجه مبارزه با آن‌ها به صورت خشکه، حداقل در سال چند ماهی به نواحی خوش آب و هوای کشور بروند و تهران را از موش خالی کنند تا آدم‌ها هم برای خودشان نفسی تازه کنند!».
 
به گزارش خبرنگار ما قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی به اندازه‌ای گران شده است که مردم تنها می‌توانند به شهرهای نزدیک شهر محل سکونت‌شان بروند! یکی از شهروندان در تماس با خبرنگار ما گفت: من در شمال کشور زندگی می‌کنم و عمه پیری داشتم که ساکن کیش بود و چندی قبل فوت کرد و منزلی در کیش برایم به ارث گذاشت. اما وقتی می‌خواستم برای فروش این منزل و انجام کارهای انحصار وراثت به کیش برم متوجه شدم قیمت بلیت هواپیما تا آنجا از قیمت ملک عمه مرحومم بیشتر است! پس بی‌خیال سفر شدم و دورادور و کاملا رایگان، فاتحه‌ای برای عمه جانم فرستادم!» یکی از مسئولان هواپیمایی هم اعلام کرد متاسفانه قیمت بالای بلیت هواپیما باعث شده برخی هواپیماهای ما مجبور شوند وسط راه هم مسافر بزنند تا جبران ضرر و زیان صندلی‌های خالی‌شان بشود!
 
40 سال بعد از آنکه وزارت بهداشت تبلیغات سوهان و گز را ممنوع اعلام کرد، یکی از مسئولان این وزارتخانه در پاسخ این سوال که چرا به جای ممنوعیت تبلیغ چیپس و پفک، این دو خوراکی ممنوع‌التبلیغ شدند؟ گفت: به چند دلیل... اول اینکه خوردن چیپس و پفک به رونق کار اطبا کمک می‌کند نه خوردن گز و سوهان. دوم هم این که گز و سوهان این روزها بسیار گران هستند و ممکن است در صورت تبلیغ، خیلی از مردم دل‌شان هوس کند از آن‌ها بخورند ولی وسع‌شان به خرید آن‌ها نرسد ولی چیپس و پفک با وجود آنکه هر روز به هوای داخلش اضافه و از محتویاتش کم می‌شود، هنوز هم در سبد خرید خانوارهای زیادی جا دارد!
 
40 سال پس از آنکه پویش فرزندت کجاست؟ به راه افتاد، به تازگی پویش پدرت کجاست؟ به راه افتاده است که در آن به جای اینکه مسئولان بگویند فرزندان‌شان کجا هستند و چه کار می‌کنند؟ فرزندان مسئولان به این سوال پاسخ می‌دهند که پدران‌شان کجا هستند! این پویش زمانی تغییر کرد که برخی مسئولان به این نتیجه رسیدند که به جای آنکه بنشینند هی با این و آن سر و کله بزنند که این پول چرا گم شد و این مجوزها چرا صادر شد و غیره...  و فرزندان‌شان بروند عشق و حال؛ مسئولیت را به جوانان بسپارند و خودشان بروند صفا! جالب اینجاست که برخلاف پویش فرزندت کجاست؟ که آمار دقیق فرزندان برخی مسئولان درآمد در پویش جدید تا به حال آمار حتی یک مسئول هم در نیامده!