کد خبر : 84933 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد - 15:33
بي قانون/PHD موتورسوار من اگر از اهالي آسياي شرقي بودم و درگير زندگي قبل و بعدم، حتم دارم كه يا فالگير بوده‌ام يا قرار است فالگير بشوم. چرا؟ چون از هر چيزي براي فال گرفتن و به خورد شما دادن استفاده مي‌كنم.

قانون- من اگر از اهالي آسياي شرقي بودم و درگير زندگي قبل و بعدم، حتم دارم كه يا فالگير بوده‌ام يا قرار است فالگير بشوم. چرا؟ چون از هر چيزي براي فال گرفتن و به خورد شما دادن استفاده مي‌كنم. يعني يا فالي خواهم يافت يا فالي خواهم ساخت. به اين ترتيب به سراغ يك فال خفن و هيجان‌انگيز مي‌رويم.
در ابتدا 22 كارت بازي قديمي با عكس موتور و ماشين و فوتباليست‌ها با چندتا عكس نماينده مجلس و مسئول را با هم تركيب مي‌كنيم. لازم است تصوير حداقل پنج نماينده بين كارت‌ها وجود داشته باشد. بعد كارت‌ها را پشت و رو مي‌گذاريم و چشم بسته چهارتاي آن‌ها را انتخاب مي‌كنيم؛ بله، در كمال تعجب كارت‌ها تصاوير آقايان عارف و پزشكيان، موتور و DNA را روي خود دارند.
و حالا نتيجه فال: در ابتدا جهت مناسب‌سازي فضا، آهنگ «سر داده در سكوتي، آواي بي‌نوايي» را پلي مي‌كنيم تا ذهن‌مان آمادگي‌هاي لازم را كسب كند. حالا از بين اين چهار كارت دو گروه دوتايي تشكيل مي‌دهيم، پس آقاي عارف را به DNA و آقاي پزشكيان را به موتور وصل مي‌كنيم. البته انتخاب‌ها مي‌توانستند كمي قشنگ‌تر باشند و به آقاي عارف يك كارت «هيس» بيمارستاني بيفتد ولي خب هيجان فالگيري به همين غير قابل پيش‌بيني بودنش است. ولي به هر حال از وضعيت گل و بلبلي كه الان داريم، شانس و بخت و اقبالمان كاملا مشخص است و نياز به افسوس خوردن نيست. خب بگذريم. همان‌طور كه همه يادمان هست تا ديروز همه گير داده بوديم كه اي عارف، دانا، رييس؛ «چيزي بگو، اما نگو، قصه ما به سر رسيد» و آن‌قدر خوانديم و گفتيم و تكرار كرديم كه باباجان، بي‌ صدات از شب شكست مي‌خوريم كه ناگهان لب به سخون گشود و چيزي گفت شبيه مرگ ياد و خاطره و دقيقه‌ها از اين شعر اينترخورهاي اينستاگرام شدند وقتي سكوت را شكست. محمدرضا عارف كه از مدت‌ها پيش به خاطر افاضات پسرش، نام‌شان با ژن خوب پيوندي جدا نشدني خورد، به تازگي در مصاحبه‌اي مهر تاييدي بر اين برتري‌شان زد و گفت: كسي كه مي‌گويند شوهر دخترخاله من است در واقع عروس خاله بنده است كه در شهرداري مشغول است! ترجيحا از اينكه چطور ممكن شده كه شوهر دختر خاله يكهو بشود عروس خاله بگذريم بهتر است و به هر حال آدميزاد است و اشتباهات ريز و درشت و گاهي هم خيلي درشتش. ايشان در ادامه هم گفته‌اند كه: پسر خاله من گناهي نكرده پسرخاله‌ام شده. نمي‌شود اگر فردي وزير شد، فاميل درجه دو وي به وزارتخانه نيايد، آن فرد گناهي ندارد. از اين كارت‌هايي كه براي‌مان درآمده نتيجه مي‌گيريم كه ما گناهكاريم، گناهكار! چون خودمان كه هيچ، فاميل درجه دوي‌مان هم وزير نشده. پس چون ژن خوب و DNA برتر نداريم اصلا بيخود كرديم فال گرفتيم. خاك بر سرمان! حالا ادامه سرنوشت‌مان با دو كارت بعدي را بررسي مي‌كنيم. اين كارت نشان مي‌دهد در آينده نه چندان دور بايد پرايد طفلكي را بفروشيد و يك موتور 125 بخريد و با آن برويد سر كار. حالا اين سر كار رفتن با موتور متفاوت است، اما همه قشرها را در برمي‌گيرد. مثلا از نوه عمه من كه به زور ديپلم دارد و با موتور تشك خوشخواب جابه‌جا مي‌كند بگيريد تا آن يكي نوه عمه‌ام كه PHD دارد و در سطح شهر مسافر جابه‌جا مي‌كند. تازه ادارات و موسسات و وزارتخانه‌ها هم گفته‌اند مدركش را بگذارد در كوزه كه آبش گرم نشود تو اين گرما. درنهايت همه اين‌ها را گفتم كه بگويم اگر فرزند يك مسئولي بوديد كه نماينده مجلس بود و يك فوق‌ليسانس شيمي داشتيد و با چهار ميليون تومان حقوق در پتروشيمي كار مي‌كرديد، هيچ نگران نباشيد. شما با موتور همسرتان مي‌توانيد برويد سر كار. تازه ترافيك و اعصاب خردي هم ندارد