کد خبر : 85394 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد - 09:36
بی قانون/از کشف مهم زمین‌شناسی توسط شهرداران رییس انجمن دندانپزشکان کشور از همکاری این انجمن با دولت برای مبارزه با خانه‌های خالی در شهر تهران خبر داد

قانون-رییس انجمن دندانپزشکان کشور از همکاری این انجمن با دولت برای مبارزه با خانه‌های خالی در شهر تهران خبر داد و گفت: در پی اخطاری که دولت در این چهل - پنجاه ساله به صاحبان خانه‌های خالی داده است، از این پس کسانی که خانه‌های خالی‌شان را در اختیار کسانی که دنبال خانه هستند قرار ندهند، این خانه‌های خالی توسط دندان پزشکان محل، پر می‌شود! وی در پاسخ به این سوال که: اگر موادی که با آن می‌خواهید خانه‌های خالی را پر کنید همان باشد که دندان‌های مردم را با آن‌ها پر می‌کنید، 6 ماه نشده دوباره خالی می‌شود که! گفت: همان 6 ماه برای عبرت صاحبِ خانه خالی کافی است چون اگر پس از 6 ماه باز هم خانه را خالی بگذارد چاره‌ای برای‌مان نمی‌ماند جز عصب‌کشی و کندن واحد خالی از بیخ!

آخرین کارخانه تولیدی در کشور که کارخانه تولید آدامس بادکنکی شیک بود، به‌رغم تلاش‌های مسئولان مربوطه تعطیل شد و کارگران آن از کار بیکار شدند. به گزارش خبرنگار ما یکی از مقام‌های مسئول در این رابطه گفت: راستش ما تا چند ماه قبل فکر می‌کردیم تمام کارخانه‌های داخلی تعطیل شده تا این که متوجه شدیم کارخانه آدامس‌سازی مورد نظر دارد دور از چشم ما به تولید ادامه می‌دهد. این جا بود که بنده و تنی چند از مسئولان مربوطه وارد عمل شدیم تا جلوی بسته شدن این کارخانه را بگیریم ولی متاسفانه تلاش‌های ما باز هم نتیجه معکوس داد و به قول شاعر: از قضا سرکنگبین صفرا فزود! و امروز این کارخانه هم تعطیل شد! این مقام مسئول در پایان از مردم درخواست کرد هر جا کارخانه‌ای مشاهده کردند که هنوز مشغول به کار است حتما نشانی آن را جهت حمایت‌های لازم در اختیار مسئولان قرار دهند!

دانشمندان علم زلزله‌شناسی اعلام کردند پس از قرن‌ها موفق به کشف بزرگی در این علم شدند و آن هم این که وقتی در شهری گسلی وجود دارد اگر شهرداران مناطقی که روی گسل وجود دارد به بالای صد برج و ساختمان مرتفع مجوز ساخت روی گسل بدهند، این قدر وزن روی گسل زیاد می‌شود که گسل نامبرده زیر این همه فشار کلا هم می‌آید و کیپ می‌شود. در ادامه این گسل حتی در حد ویبره تلفن همراه هم نمی‌تواند بلرزد چه برسد به این که بخواهد با تنش‌ها و لرزش‌های زیاد ایجاد زلزله هم بکند! این دانشمندان در پایان از شهرداران مناطق گسل‌خیز تهران به خاطر کمک به این کشف بزرگ تشکر کردند و اعلام نمودند این همه فداکاری به خاطر علم و دانش اگر در تاریخ بی‌سابقه نباشد دیگر کم سابقه که هست!