کد خبر : 85619 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ شهريور - 15:44
۷۶۰ هزارخانوار در لیست دریافت تسهیلات و مستمری‌ها سامانه‌ای در سال ۹۶ راه اندازی و ۷۶۰ هزار خانوار را شناسایی کردیم که در لیست برخورداری از وام‌های اشتغال‌زایی و تسهیلات و مستمری‌ها قرار گرفتند.

قانون- سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در سال ۹۷ کمیته امداد ۱۴۰۰ میلیارد تومان و بهزیستی ۶۰۰ میلیارد تومان برای اقدامات توانمند سازانه صرف کرده‌اند، گفت: سامانه‌ای در سال ۹۶ راه اندازی و ۷۶۰ هزار خانوار را شناسایی کردیم که در لیست برخورداری از وام‌های اشتغال‌زایی و تسهیلات و مستمری‌ها قرار گرفتند.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در آستانه فرا رسیدن هفته دولت به تشریح راهبرد‌های وزارت رفاه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم پرداخت و گفت: دولت تدبیر و امید، دولتی آگاه به مشکلات و رنج مردم است و شاهد برنامه‌های راهبردی اش در کاهش فقر هستیم.

وی افزود: پرداخت مستمری به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در این دولت از ۵۳ هزار تومان به ۱۴۳ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره هم از ۱۰۰ به ۴۶۰ هزار تومان افزایش یافته است. روند پرداخت مستمری با نگاه به توانمندسازی و اشتغال زایی صورت می‌گیرد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در سال ۹۷ کمیته امداد ۱۴۰۰ میلیارد تومان و بهزیستی ۶۰۰ میلیارد تومان برای اقدامات توانمند سازانه صرف کرده است.

بندپی ادامه داد: تا پایان مرداد ۵۲ درصد پشت نوبتی‌های نهاد‌های حمایتی را تحت پوشش قرار دادیم که ۱۱ هزار نفر جزو معلولان بودند.

وی که به منظور افتتاح متمرکز و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی- اقتصادی و اشتغالزایی در شهرستان گرگان حضور یافته بود با بیان اینکه استان گلستان در سایه وحدت علمای سنن و تشیع، با حضور اقوام مختلف سیستانی ها، خراسان شمالی، سمنانی‌ها، بلوچ‌ها و آذری‌ها نماد وحدت هستند و این مهم مدیون نمایندگان مجلس و نمایندگان، ولی فقیه است، گفت: در هفته دولت ۹۴۰ میلیارد تومان در ۱۴ شهرستان گلستان افتتاح خواهد شد.

بندپی در پایان اظهارکرد: ۹۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و اقتصادی (حدود ۱۴۱ پروژه) در شهرستان گرگان امروز افتتاح خواهد شد که اشتغال زایی ۲۲۰ نفر را به همراه دارد.