کد خبر : 85628 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ شهريور - 17:14
پوتین به ناتو هشدار داد پس از آنکه پوتین ناتو را به تقویت استقرار نیروی نظامی در مرز‌های روسیه متهم کرد، این ائتلاف نظامی غرب اعلام داشت که اقداماتش دفاعی، متناسب و در راستای تعهدات بین‌المللی است.

قانون- پس از آنکه پوتین ناتو را به تقویت استقرار نیروی نظامی در مرز‌های روسیه متهم کرد، این ائتلاف نظامی غرب اعلام داشت که اقداماتش دفاعی، متناسب و در راستای تعهدات بین‌المللی است.

 

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، یک سخنگوی ناتو در این راستا گفت: ناتو ۴ هزار نیرو در بخش شرقی این ائتلاف برای ممانعت از هرگونه تجاوز احتمالی مستقر کرده است. این نیرو‌ها قابل مقایسه با واحد‌های مستقر شده توسط روسیه نیستند. در عوض روسیه نیرو‌هایی در اوکراین گرجستان و مولداوی دارد.

پوتین همچنین ناتو را به امتناع از مذاکره با روسیه درباره قواعد جنگ‌های نظامی متهم کرد.

ناتو با رد این اتهام گفته است درباره امنیت هوایی در منطقه در شورای ناتو- روسیه گفتگو‌هایی انجام شده است.

پوتین گفت که سران نظامی وی با چشمانی باز تمامی رویداد‌ها را با ناتو زیر نظر دارند.

رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد: طبیعتا ما همه چیز را زیر نظر داریم و زیرساخت‌های نظامی خود را تقویت می‌کنیم. ما باید به سیستم‌های دفاع موشکی آمریکا در صورت استقرار در نزدیکی مرزهایمان پاسخ دهیم. سیستم‌های دفاع موشکی آمریکا می‌تواند علیه روسیه به کار گرفته شود.

پوتین همچنین تحریم‌های آمریکا بر ضد کشورش را بی معنی و غیرسازنده خواند و گفت: امیدوارم همکاران آمریکایی ما دریابند که هیچ آینده‌ای برای چنین سیاستی متصور نیست.