کد خبر : 85765 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ شهريور - 13:37
ناگفته‌های تازه حمید فرخ‌نژاد درباره سریال حلقه سبز حمید فرخ نژاد می‌گوید: سریال حلقه سبز به هدفی که می‌خواست، نرسید.

قانون-حمید فرخ نژاد می‌گوید: سریال حلقه سبز به هدفی که می‌خواست، نرسید.

به گزارش قانون به نقل از ايلنا،حمید فرخ‌نژاد با تاکید بر اینکه سینما و تلویزیون دو رسانه هم‌پا به‌شمار می‌آیند، می‌گوید: سینما آمده است تا هر روز بر اطلاعات مردم جامعه بیافزاید.

این بازیگر و سفیر بیماری «ام اس»، درباره تأثیر سینما و تلویزیون در تقویت سلامت روح و روان جامعه گفت: سینما و تلویزیون هر دو از رسانه‌های حساس و همگانی هستند که می‌توانند سفیر خوبی برای اطلاع‌رسانی و حتی پیشگیری برخی از اتفاقات در جامعه باشند. سینما آمده است تا هر روز بر اطلاعات مردم جامعه بیفزاید.

بازیگر فیلم سینمایی «عروس آتش» با  تاکید بر اینکه سینما و تلویزیون می‌توانند با یک بی‌دقتی در اطلاع رسانی اثر عکس بر جامعه بگذارند، ادامه می‌دهد: چند سال پیش در سریال «حلقه سبز» ابراهیم حاتمی‌کیا نقش حسن گلاب را بازی کردم. هدف این سریال تبلیغ اهدای عضو بود، اما نه تنها نتوانستیم این مهم را فرهنگ‌سازی کنیم که فعالان این عرصه را هم دچار مشکل کردیم. فیلم‌سازان و سریال‌سازان باید حواس‌شان باشد، چراکه یک فرهنگ‌سازی غلط می‌تواند فاجعه‌بار باشد.

فرخ‌نژاد، تلویزیون را دارای دایره وسیع‌تری از مخاطب می‌خواند و می‌افزاید: سینما در این سال‌ها فعالیت‌های گسترده‌ای در راستای فرهنگ‌سازی داشته است. تلویزیون هم باید در این راستا هم‌پای سینما عمل کند.