کد خبر : 86094 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۹ شهريور - 12:33
همتی: فدراسیون‌‎های ورزشی مشمول طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با رد اینکه عنوان می‎شود ریاست فدراسیون ورزشی شغل محسوب نمی‌شود، تصریح کرد: رؤسای فدراسیون‌‎های ورزشی مشمول طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان می‎شوند.

قانون-عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با رد اینکه عنوان می‎شود ریاست فدراسیون ورزشی شغل محسوب نمی‌شود، تصریح کرد: رؤسای فدراسیون‌‎های ورزشی مشمول طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان می‎شوند.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت بهروز نعمتی با اشاره به اصلاح طرح یک فوریتی ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در نشست صحن علنی مجلس و ارجاع مجدد آن به شورای نگهبان، گفت: در نشست امروز به کارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده کل قوا مجاز شد و استثنائات جزئی دیگری در نظر گرفته شد که ارتباطی به ادامه فعالیت رؤسای بازنشسته فدراسیون‌ها ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با رد این بهانه که ریاست فدراسیون شغل محسوب نمی‌شود، تصریح کرد: قطعا این سمت، شغل محسوب می‌شود و شامل رؤسای فدراسیون‌های نیز می‌‎شود.

نعمتی با بیان اینکه فدراسیون‌ها زیر نظر وزارت ورزش و جوانان هستند، عنوان کرد: طرح منع به کارگیری بازنشستگان علاوه بر رؤسای فدراسیون‌ها، شهرداران، فرمانداران، بخشداران و  مشاوران را هم شامل می‌شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: به غیر از وزرا  و تبصره‌ای که برای بازنشستگان در نیروهای مسلح به اذن مقام معظم رهبری در نظر گرفته شده سایر سمت‌ها مشمول طرح مذکور می‌شوند.

به گزارش خانه ملت، گفته می شود 21 نفر از روسای فدراسیون‌های ورزشی که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کنند، در صورت قانونی شدن طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان باید از سمت خود کناره‌گیری کنند.

بر اساس تصمیم اخیر مجلس با اصلاح قانون اخیر، به کارگیری بازنشستگان وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد از مجموع نیروهای شاغل این وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفاً در وزارتخانه مذکور مجاز می‌باشد. جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان بالای 3 سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی می‌‎شوند.

لازم به ذکر است طبق این مصوبه، دستگاه‌های مشمول مکلفند ظرف مدت 60 روز از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، افرادی که برخلاف مفاد این قانون به‌کارگرفته شده‌اند، از خدمت منتزع و با آنان تسویه حساب کنند و افراد مذکور باید در مهلت قانونی از سمت و پست خود کناره‌گیری کنند