کد خبر : 86346 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۳ شهريور - 12:49
با هماهنگی پزشکی قانوني و اداره كل زندان‌های استان تهران کارگاه آموزشی عدم تحمل کیفر مددجویان برگزار شد رئیس پزشکی قانونی منطقه غرب تهران گفت:مستندسازی از سوی پزشکان ذی ربط در زندان‌ها جهت تکمیل پروسه عدم تحمل کیفر بسیار حائز اهمیت می باشد .

قانون-رئیس پزشکی قانونی منطقه غرب تهران جهت آشنایی تکمیلی و بیشتر مسئولان بهداری سطح زندانهای استان با مباحث پزشکی قانونی و مسائل تخصصی در خصوص عدم تحمل کیفر مددجویان دارای شرایط خاص در محل ادره کل زندانهای استان تشکیل جلسه داد .

به گزارش قانون به نقل از روابط عمومی اداره‌کل زندان‌های استان تهران، سید فرهاد رضوانی در این نشست علمی ۴ ساعته به تشریح مطالب روز در خصوص قوانین و پروتکل‌های بین‌المللی و ملی  مندرج در خصوص عدم تحمل کیفر مددجویان بیمار و رمز گشایی اصطلاحات مرتبط با پزشکی قانونی خصوصا بیماران صعب العلاج پرداخت و گفت: مستندسازی از سوی پزشکان ذی ربط در زندان‌ها جهت تکمیل پروسه عدم تحمل کیفر بسیار حائز اهمیت می باشد .

وی خاطر نشان کرد : از آنجایی که لازمه روند مبحث موصوف توسط پزشکان زندان ، مسئولان قضایی و پزشک قانونی صورت می‌گیرد موتور و محرک اولیه را پزشکان شاغل در زندان هستندتشخیص و تکمیل پرونده عدم تحمل کیفر در زندانها ظرافت و دقت خاصی را می طلبد .