کد خبر : 86417 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ شهريور - 12:18
ضعيف‌ترين عملكرد ۱۶ سال اخير هندبال در بازي‌هاي آسيايي جاكارتا به دست آمد هندبال درتاريكي بدترين نتايج هندبال ايران طي 16 سال اخير در جاكارتا رقم خورد، جايي‌كه ملي‌پوشان نتوانستند در مقابل حريفان خود عملكرد قابل قبولي را داشته باشند و به رتبه پنجم رسيدند.

قانون-بدترين نتايج هندبال ايران طي 16 سال اخير در جاكارتا رقم خورد، جايي‌كه ملي‌پوشان نتوانستند در مقابل حريفان خود عملكرد قابل قبولي را داشته باشند و به رتبه پنجم رسيدند. اين در حالي است كه در سال 2006 مدال برنز، در سال 2010 مدال نقره و در سال 2014 رتبه چهارم مسابقات را به دست آورده بوديم. شكست در مقابل قطر، بحرين و كره‌جنوبي در حالي اتفاق افتاد كه برخي از لژيونرهاي كشورمان از جمله برادران استكي، قيد حضور در مسابقات را زده بودند اما عليرضا موسوي و شاهو نصرتي با وجود آنكه اين مسابقات در تقويم جهاني جا نداشت،‌ به اردو رفتند و تيم‌ملي را همراهي كردند.

غيبت لژيونرها،‌ كمبود بازي‌هاي تداركاتي و جنجال انتخاب سرمربي تيم‌ملي در ماه‌هاي گذشته باعث شد هندبال ايران روز به روز پسرفت كند و در نهايت بدترين جايگاه جدول رده‌بندي را از سال 2006 تا امروز به دست بياورد.

در اين ميان چند نكته، توجه هواداران و كارشناسان هندبال را به خود جلب كرد؛ نخست آنكه رحيمي پس از هر شكست، وعده آينده را داد و عنوان كرد از بازي بعدي شرايط بهتر خواهد شد. همه آن‌ها كه رحيمي را مي‌شناسند، مي‌دانند او مدير كاربلدي است اما به نظر مي‌رسد وضعيت هندبال به قدري بغرنج است كه هيچ‌كس نمي‌تواند نسخه شفابخشي براي اين رشته ورزشي بپيچد و به دنبال درمان باشد. رحيمي در پايان بازي‌هاي آسيايي نيز غيبت لژيونرها را دليل شكست ملي‌پوشان دانست و در نهايت نيز پتانسيل هندبال ايران را زير سوال برد تا نشان دهد به خوبي روش رهايي از فشارهاي منتقدان را مي‌داند.

تيم‌ملي ايران در مرحله گروهي بازي‌هاي آسيايي با نتيجه 55 بر 11 مالزي را شكست داد و در ديدار دوم با نتيجه 35 بر 20 مغلوب قطر شد تا به گروه اصلي صعود كند. در نخستين ديدار مسابقات گروه اصلي با نتيجه 23 بر 29 مقابل بحرين شكست خورد و در دومين ديدار نيز با نتيجه 28 بر 33 به كره‌جنوبي باخت. در سومين ديدار اين مرحله نيز با نتيجه 46 بر 20 هنگ كنگ را شكست داد اما از راهيابي به مرحله نهايي بازماند تا در برابر عربستان قرار بگيرد و در يك ديدار جنجالي و پربرخورد اين تيم را شكست دهد و به عنوان پنجمي دست پيدا كند.

در ديدارهاي مرحله نهايي نيز قطر با نتيجه 32 بر 27 مقابل بحرين به پيروزي رسيد تا عنوان قهرماني مسابقات را به دست بياورد، كره‌جنوبي نيز با برتري 24 بر 23 مقابل ژاپن، عنوان سومي مسابقات را كسب كرد. به هر ترتيب هندبال ايران روزهاي ناآرامي را سپري مي‌كند و مسئولان فدراسيون پشت نتايج ساير ورزش‌ها پنهان شده‌اند. براي بررسي دقيق‌تر وضعيت تيم‌ملي هندبال در بازي‌هاي آسيايي سراغ كارشناسان رفتيم و پرونده امروز «قانون» را به اين رشته اختصاص داديم.