کد خبر : 86420 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ شهريور - 13:03
رييس جوان و اميدهاي جديد كاش اين فرد كه خود در زمره جوانان كشور محسوب مي‌شود، به دنبال رفع مشكل معيشتي و امنيتي دانشجويان نيز باشد و اين مشكلات را به مسئولان تصميم‌گير وتصميم‌سازي كه مي‌توانند...

قانون-شصت و دومین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور، صبح سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مصطفی رستمی، ريیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و محمود نیلی احمدآبادی، رييس دانشگاه تهران در ساختمان معاونت دانشجویی دانشگاه تهران برگزار شد. رستمی، ريیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در اين نشست گفت: مراتب سپاس خود را به جهت اعتماد مقام معظم رهبری به اینجانب دارم و از خدا می‌خواهم قدرتی را عنایت کند که بتوانم از پس این مسئولیت بر بیایم. وی افزود: اگر انسان‌ها را مسئول بدانیم اولین سوالی که از انسان پس از مرگ می‌شود امانت‌هایی است که در اختیار انسان قرار می‌دهند. خدا انسانی را مومن می‌داند که اهل رعایت امانت باشد و یکی از مهم‌ترین امانت انسان‌های دیگری هستند که در اختیار آن‌ها هستند. اساتید و معلمان سنگین‌ترین امانتداران هستند و بار مسئولیت شان سنگین است که همه سنگینی این مسئولیت اصلی را دايم آویزه گوش‌مان می‌کنیم. ريیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: رهبر انقلاب در حکمی که برای بنده به عنوان مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ها دادند کار ویژه دانشگاه‌ها را اعلام کردند که پرورش انسان‌های بزرگ و مدیران کارآمد کشور را محصول دانشگاه و دانش آموختگان صالح پرکار کارآمد و فرزانه را کار ویژه دانشگاه اعلام کردند. رستمی خاطر نشان کرد: از یک طرف مدعی هستیم فضای دانشگاه سالم است؛ اخلاق در دانشگاه‌ها موج می‌زند و دانشگاه‌ها را پیش روی اخلاق در کشور می‌دانیم. البته که این طور است، چون دانشگاه تهران برنامه اعتکاف را به جریان دانشجویی تبدیل کرد و باشکوه‌ترین نماز جماعت نیز پس از حرمین شریفین در مساجد دانشگاه‌ها برگزار می‌شود و در دانشگاه شریف روزانه در وعده ظهر دو نماز جماعت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شرایط کشور گفت: جریان مهاجم و هماهنگی تمام داشته‌های جامعه را هدف قرار داده جریانی که به دنبال ناامید کردن جامعه است و این مهم‌ترین خطری است که یک جامعه را تهدید می‌کند و ناتوانی را جایگزین کارآمدی می‌کند. رستمی خاطر نشان کرد: آنچه می‌توانیم به آن تکیه کنیم حرکتی است که باید دنبال جذب رضای خدا باشد. فرصت پیشرفت و ارتقا پس از سختی‌ها به وجود می‌آید. فرصت اختلاف و حرکت‌های متقابل نیست و باید مسئولان نهاد در کنار مسئولان دانشگاه با یکدیگر دانشگاه را به جلو ببرند.كاش اين فرد كه خود در زمره جوانان كشور محسوب مي‌شود، به دنبال رفع مشكل معيشتي و امنيتي دانشجويان نيز باشد و اين مشكلات را به مسئولان تصميم‌گير وتصميم‌سازي كه مي‌توانند گره‌هاي زندگي دانشجويان را باز كنند برساند و اين‌گونه دل مردم را به دست‌بياورد.همان‌گونه كه به موضوع دانشجويان بازداشتي در دي سال 96 اشاره كرده و گفته‌است كه با پيگيري انجام شده بخش قابل توجهي از پرونده دانشجويان با حسن نظر مديران ارشد و مياني دستگاه قضايي به شكل مناسبي در حال حل شدن است.