کد خبر : 86449 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ شهريور - 17:09
پیام تبریک سورنا ستاري به دریافت کننده جایزه فیلدز معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پیامی دریافت جایزه فیلدز را به فریدون درخشانی (کوچر بیرکار) تبریک گفت

قانون-معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پیامی دریافت جایزه فیلدز را به فریدون درخشانی (کوچر بیرکار) تبریک گفت.

به گزارش قانون، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پیامی در تاریخ 97/06/7 دریافت جایزه فیلدز را به فریدون درخشانی (کوچر بیرکار) تبریک گفت. درمتن كامل این پیام آمده است:

خانواده محترم فریدون درخشانی

با سلام و احترام،

خانه، سایه وجود آدمی است و وطن خانهی دل؛ عاقبت خانه دل سایه این جان و تن است... سایهها همیشه دنبال صاحبانشان هستند و ريسماني است که روان و خاطراتمان را با خودمان وصل نگه میدارد. این وصل را هجرانی نیست.

بُن و ریشه ایرانیها در خانه جوانه میزند، خُلق و اخلاقمان، اراده و تلاشهایمان و روح و روانمان از خانه و در خانواده شمایل میگیرد. فریدون درخشانی، این متفکر مهاجر، بُن افتخاراتش در خاک خانوادهاش ریشه دوانده است،افتخار و غرور ملی اش متعلق به همه ایرانیان است. نقطه جغرافیاییاش فرقی نمیکند چرا كه نقطهی وجودش همینجاست.

 فریدون از تبار جمشید است؛ همان که ضحّاک جهل و بیدانشی را در کوههای دماوند اسیر کرد و در انتها دریافت جایزه فیلدز توسط فرزند ایراناسلامی، آقای دکتر فریدون درخشانی، تمام ایرانیان را مسرور و مغرور کرد. کوچر بیرکار، خواسته یا ناخواسته فریدون درخشانی است که برای بسیاری از جوانان این مرز و بوم الگو هست و خواهد بود. نوجوانان و جوانانی که با زمزمه تلاشها و موفقیتهای کوچر، راههای جدیدی در علم و دانش خواهند گشود. این تندیس دانش، ساختِ یک خانوادهی محجوب ایرانی است و مراتب تشکر و تقدیر خود را از خانوادهای که فریدون را برای راه افتخار دانش آماده ساختند و پرورش دادند، صمیمانه حضورتان ابراز میدارم.

مام میهن، همیشه آبِ آبرو و عزت را بدرقه راه فرزندان خود میکند و به امید روزی که به آغوشش برخواهند گشت؛ و دوباره سایهی لطف مادریاش را خواهند چشید.

سورنا ستاري، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری