کد خبر : 86599 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۷ شهريور - 12:31
نظر وزیر ارشاد درباره نخستین کنسرت خیابانی وزیر فرهنگ با بیان اینکه حاشیه امنیتی از کنسرت خیابانی محمد معتمدی گزارش نشده است، گفت: عادت دادن بیش از حد مردم به مصرف رایگان محصولات فرهنگی به سود فرهنگ و هنر نیست

قانون-وزیر فرهنگ با بیان اینکه حاشیه امنیتی از کنسرت خیابانی محمد معتمدی گزارش نشده است، گفت: عادت دادن بیش از حد مردم به مصرف رایگان محصولات فرهنگی به سود فرهنگ و هنر نیست.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،سیدعباس صالحی  با اشاره به برگزاری کنسرت‌ خیابانی محمد معتمدی، گفت: این اجرای خیابانی با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرا شد اما وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با کنسرت‌ها اعم داخل سالنی یا خیابانی صرفا ارائه مجوز محتوای موسیقی است و ارائه مابقی مجوزها به ارگان‌های دیگر مربوط می‌شود.

وزارت فرهنگ به غیر از حوزه محتوا در دیگر حوزه‌ها تصمیم‌گیرنده نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اگرچه وزارتخانه فرهنگ نمی‌تواند در مجموع شرح وظایف دیگر دستگاه‌ها دخالت کند اما گفتگوهایی برای تغییر و اصلاح تصمیم‌ها صورت می‌گیرد اما در نهایت به غیر از حوزه محتوا در دیگر حوزه‌ها تصمیم‌گیرنده نیستیم.

اجرای کنسرت‌ها در خیابان مانع از ارائه مجوز وزارت فرهنگ نمی‌شود

وی با تاکید بر اینکه اجرای کنسرت‌ها در خیابان مانع از ارائه مجوز وزارت فرهنگ نمی‌شود چرا مسئله محتوا ربطی به اجرای آن در سالن یا خیابان ندارد، افزود: نباید با برگزاری کنسرت‌های خیابانی مردم را به اجراهای رایگان و اینکه مصرف فرهنگی آن‌ها باید رایگان باید عادت داد چراکه این اتفاق به نفع حوزه فرهنگ و هنر نیست.

عادت دادن بیش از حد مردم به مصرف رایگان محصولات فرهنگی به سود فرهنگ و هنر نیست

صالحی در ادامه توضیح داد: کمبود سرانه مصرف محصولات فرهنگی به کفایت وجود دارد لذا عادت دادن بیش از حد مردم به مصرف رایگان در حوزه فرهنگ در میان مدت و بلندمدت به سود فرهنگ و هنر نیست به‌ویژه در حوزه موسیقی که سودهی آلبوم‌ها بسیار کم شده است.

حاشیه امنیتی از کنسرت خیابانی محمد معتمدی گزارش نشده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کنسرت خیابانی محمد معتمدی را تجربه موفقی در نوع خود دانست و افزود: اگرچه در زمان این اجرا در سفر بودم اما اگر به لحاظ امنیتی مسئله‌ای پیش می‌آمد حتما به من انتقال داده می‌شد بنابراین حاشیه امنیتی گزارش نشده است./