کد خبر : 87274 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور - 18:30
آماده مذاکره فوری با کره‌شمالی هستیم وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش آماده است با کره‌شمالی مذاکره بر سر غیراتمی شدن را هر چه سریع‌تر آغاز کند.

قانون- وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش آماده است با کره‌شمالی مذاکره بر سر غیراتمی شدن را هر چه سریع‌تر آغاز کند.

به گزارش قانون به نقل از رویترز، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته اعلام کرد که کشورش آماده است مذاکره با کره‌شمالی بر سر غیراتمی شدن پیونگ‌یانگ را «هر چه سریع‌تر» آغاز کند.

پمپئو افزود که او از «ری یونگ‌ هو» وزیر خارجه کره‌شمالی دعوت کرده است تا هفته آینده در نیویورک با یکدیگر دیدار کنند. وزیر خارجه کره‌شمالی قرار است هفته آینده برای شرکت در نشست سازمان ملل به آمریکا سفر کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین خاطرنشان کرد که از نمایندگان کره‌شمالی دعوت کرده است تا در «اولین فرصت» با «استیون بیگن» نماینده آمریکا در امور کره‌شمالی، در وین دیدار کنند.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که ساعاتی پیش از آن، «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی پس از دیدار با «مون جائه‌ این» رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در پیونگ‌یانگ، اعلام کرد که آماده‌ است به فعالیت سایت «تونگ‌ چنگ ری» از مراکز کلیدی آزمایش موتور موشک‌های بالستیک، در حضور کارشناسان بین‌المللی پایان دهد.

رهبر کره‌شمالی همچنین گفته است در صورتی‌که آمریکا دست به اقدام متقابلی بزند، گام‌های عملی دیگری برای پایان دادن به کار تاسیسات اتمی «نیانگ‌ بیان» بردارد.ش