کد خبر : 87581 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲ مهر - 17:22
جزئیات معافیت و کسری خدمت فرزندان ایثارگران رئیس اداره منابع انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح جزئیات معافیت و کسری خدمت فرزندان ایثارگران را تشریح کرد.

قانون-رئیس اداره منابع انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح جزئیات معافیت و کسری خدمت فرزندان ایثارگران را تشریح کرد.

 

 

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،سردار موسی کمالی اظهار داشت: افرادی که پدر آن‌ها ۲۸ ماه به بالا سابقه حضور در جبهه دارد از خدمت سربازی معاف هستند، همچنین افرادی که جمع سابقه جبهه و جانبازی آن‌ها به ۲۸ ماه برسد نیز معاف از خدت وظیفه عمومی هستند.
 
وی ادامه داد: افرادی که پدر آن‌ها ۲۵ درصد به بالا جانباز است نیز از خدمت سربازی معاف هستند البته باید به این نکته توجه کرد که جانبازی فقط جانبازی از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران، ملاک است و جانبازان داخلی ارگان‌ها، مشمول طرح معافیت قرار نخواهند گرفت.
 

سردار کمالی در ادامه با بیان اینکه فرزندان آزادگانی که ۲۴ ماه به بالا سابقه آزادگی و اسارات دارند نیز مشمول معافیت خواهند شد، ادامه داد: فرزندان آزادگان و جانبازانی که زیر ۲۸ ماه سابقه آزادگی دارند به ازای هر ماه اسارت و هر درصد جانبازی و هر ماه سابقه حضور در جبهه ۱۲ روز کسری خدمت را شامل می‌شوند. البته فقط افرادی می‌توانند برای کسری خدمت اقدام کنند که در حال خدمت مقدس سربازی هستند و قبل از آغاز خدمت سریازی امکان گرفتن کسری خدمت وجود ندارد.

رئیس اداره منابع انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: سربازانی که قصد استفاده از کسری خدمت را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که گواهی برای پدر و از همان محلی که خدمتش را انجام داده است، صادر می‌شود.

وی افزود: این مراکز برای نیروی زمینی در لویزان و هفت منطقه اهواز، کرمانشاه، شیراز، اصفهان، ارومیه، مشهد و کرمان وجود دارد و ایثارگران می‌توانند به هرکدام از این مناطق که نزدیک محل زندگی آنهاست، مراجعه و گواهی مربوطه را دریافت کنند. درخصوص ایثارگران نیروی هوایی و دریایی و پدافند؛ منطقه‌ای به صورت متمرکز در تهران است که می‌توانند گواهی مربوط به کسری خدمت فرزندان خود را دریافت کنند.

سردار کمالی درباره ایثاگران بسیجی و سپاهی نیز بیان کرد: بسیجیانی که سابقه ایثارگری دارند برای اخذ گواهی باید به سپاه شهرستان‌های محل اعزام خود مراجعه کنند و افرادی که کادر هستند نیز می‌توانند به سپاه استانی که از آنجا اعزام شده اند، مراجعه کنند.

وی همچنین درباره ایثارگرانی که کارمند دولت هستند، گفت: ایثارگرانی که کارمند دولت هستند باید به سازمان‌های خود مراجعه و گواهی مربوطه را دریافت کنند.

سردار کمالی درباره ایثاگران نیروی انتظامی نیز توضیح داد: بازنشستگان نیروی انتظامی با مراجعه به سازمان بازنشستگی استان خود، نیرو‌های کادر و سرباز به استان‌هایی که پدر آن‌ها از آنجا اعزام شده و همچنین جانبازان و آزادگان عزیز به بنیاد شهید استان خود مراجعه و گواهی مربوط به کسری خدمت را دریافت کنند.

رئیس اداره منابع انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که به عنوان بسیج فعال در پایگاه‌های مقاومت فعالیت دارند می‌توانند به سازمان‌های خود مراجعه و با دریافت گواهی حداکثر تا شش ماه کسری خدمت دریافت کنند.