کد خبر : 87623 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۳ مهر - 14:00
دستمزد کارگران در شرایط کنونی اقتصادشناور شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که قیمت ارز در حال حاضر شناور است، میزان دستمزد کارگران نیز باید شناور باشد.

قانون-عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که قیمت ارز در حال حاضر شناور است، میزان دستمزد کارگران نیز باید شناور باشد.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،علیرضا محجوب در رابطه با کاهش شدید قدرت خرید مردم  طی ما‌ه‌های اخیر گفت: اگر  همانطور که قیمت ارز در حال حاضر شناور است باید دستمزدها و پرداخت مستمری‌ها نیز برای حفظ ارزش واقعی خودشان به صورت شناور باشد.

دستمزد کارگران باید شناور شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: کارگران و مستمری‌بگیران نه پول جدید و نه اضافه دستمزد بلکه همان پول پنج ماه قبل خودشان را می‌خواهند. ما پیشنهاد می‌کنیم همانطور که در بسیاری کشور‌های جهان تجربه شده نوسانات نظام ارزی و قیمت ارز را به طور مستمر متوقف نمیشود در نتیجه بهترین راه حل برای جلوگیری از زیان مردم و قشر ضعیف جامعه شناور شدن دستمزها است.

مشکل مردم با کپن حل نمی‌شود؛ دولت لایحه گسترده و جامع ارائه کند

محجوب با انتقاد از طرح اعطای کوپن الکترونیکی با هدف تامین کالاهای اساسی تصریح کرد: نوسانات اخیر در بازار ارز موجب وارد شدن خسارت‌های زیادی به زندگی اقتصادی کارگران و اقشار ضعیف جامعه شده است. وضعیت قشر کارگر با کار‌های ریز و ضعیف بهبود پیدا نمی‌کند و جامعه نیازمند طرح‌های گسترده و کامل است که متاسفانه دولت طرح مجلس را نپذیرفت ، در نتیجه دولت باید خود لایحه‌ای  جامع به مجلس ارائه کند تا ارتباط اکثریت مردم با دلار قطع شود و نواسانات ارزی بر زندگی آنها تاثیر نگذارد.باید اقلام قابل ملاحظه‌ای  از کالاهای اساسی و مصرفی مردم با نرخ ثابتی عرضه شود.

مجلس،نظام شناور ارزی را منتفی بدانند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: برای کمک به قشر کارگر و ضعیف جامعه باید کالا‌های اساسی و اقلام مصرفی مردم با نرخ ثابتی عرضه شود. بنابر این مجلس باید در رابطه با نظام شناور ارزی که در قانون برنامه بودجه وجود دارد  تجدید نظر کرده و  نظام شناور ارزی را منتفی بدانند.