کد خبر : 87947 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۷ مهر - 16:00
درخواست پلیس از شهروندان قاتل فراری را شناسایی کنید رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از ادامه پیگیری جهت دستگیری قاتل فراری در پرونده جنایت کارگاه خیاطی در شهرری خبر داد که طی آن جوانی افاغنه ( 20 ساله ) با اصابت ضربات جسم تیز به ناحیه گردن به قتل رسیده است .

قانون-سرهنگ بابک نمک شناس ، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از ادامه پیگیری جهت دستگیری قاتل فراری در پرونده جنایت کارگاه خیاطی در شهرری خبر داد که طی آن جوانی افاغنه ( 20 ساله ) با اصابت ضربات جسم تیز به ناحیه گردن به قتل رسیده است .
به گزارش قانون،سرهنگ بابک نمک شناس در توضیح این خبر عنوان داشت : 30 دقیقه بامداد اول مهرماه سال 1395 از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره جنایت در خیابان امین – کوچه شهید عبداللهی به کلانتری 131 شهرری اعلام شد .
با حضور مأمورین کلانتری 131شهرری در محل مشخص شد جوانی افاغنه ( 20 ساله ) بنام ناصر از ناحیه گردن مورد اصابت جسم تیز قرار گرفته و پیش از حضور تیم اورژانس در محل و انجام اقدامات درمانی ، به علت شدت جراحت و خونریزی شدید فوت نموده و برادر مقتول نیز از ناحیه سر مجروح شده که بلافاصله جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل می شود .
یک از اهالی محل در اظهاراتش به مأمورین گفت : در حال بدرقه میهمان بودم که ناگهان مقتول در حالیکه گردنش را گرفته و خون زیادی از گردنش می رفت به من نزدیک شد و عنوان کرد که چند نفر داخل کارگاه ریخته و او و برادرش را [با چاقو ] زدند ؛ در همین زمان با توجه به خون زیادی که از وی رفته بود به زمین افتاد و تا قبل از رسیدن اورژانس فوت کرد .
اظهارات برادر مقتول :
کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در بیمارستان به تحقیق از برادر مقتول پرداختند ؛ برادر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " حدودا ساعت 22:30 ، من و برادرم داخل کارگاه خیاطی در حال استراحت بودیم که زنگ کارگاه به صدا در آمد . همان لحظه برادرم نزدیک درب کارگاه ایستاده بود که در را باز کرد . ناگهان دو نفر وارد کارگاه شدند ؛ یکی از آنها "محمدرضا . ج" ( 23 ساله ) که قبلا شاگرد خیاطی بود ، وارد کارگاه شد ؛ برادرم را هل داد و سراغ شخصی بنام مهدی را گرفت ؛ برادرم چون ترسیده بود که آن دو نفر سارق باشند سعی کرد تا از ورودشان جلوگیری کند که ناگهان محمدرضا با چاقویی که از کمرش در آورد ، برادرم را از ناحیه گردن مجروح کرد . به قصد کمک کردن به برادرم به سمت محمدرضا رفتم که نفر دوم از پشت سر مرا گرفت و محمدرضا با چاقو مرا نیز از ناحیه سر مجروح کرد و پس از آن هر دو نفر به سرعت از کارگاه خارج شده و با موتورسیکلت از محل فرار کردند " .
دستگیری یکی از متهمین :
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی متهم دوم پرونده بنام امیر شدند که در شب جنایت همراه با عامل جنایت در محل حضور داشت ؛ با شناسایی مخفیگاه "امیر . پ" در خیابان 15 خرداد ، وی در مورخه 22/09/1395 دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .
امیر در اعترافاتش در خصوص علت حضورش در محل جنایت به کارآگاهان گفت : "محمدرضا به بهانه ی دیدن یکی از دوستانش از من خواست تا او را به شهرری ببرم . پس از رسیدن به کارگاه خیاطی او از من خواست تا بهمراهش وارد کارگاه [ خیاطی ] شوم ؛ داخل کارگاه بود که ناگهان محمدرضا چاقویی را از زیر لباس خود خارج کرد و ... ؛ پس از درگیری محمدرضا از من خواست که زود سوار موتور شوم و من نیز درحالیکه بسیار ترسیده بودم سوار موتور شده و هر دو نفر به سرعت از محل دور شدیم " .
سرهنگ بابک نمک شناس ، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه این خبر گفت : در ادامه رسیدگی به پرونده ی جنایت در کارگاه خیاطی در منطقه شهرری ، هماهنگی لازم با بازپرس محترم شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری جهت انتشار بدون پوشش تصویر بدست آمده از قاتل متواری انجام شد ضمن آنکه متهم دستگیر شده نیز به اتهام معاونت در قتل از طریق تسهیل وقوع جرم با صدور قرار قانونی روانه زندان گردید ؛ لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر قاتل فراری بنام محمدرضا ( از اتباع افاغنه) شده و اطلاعاتی در خصوص محل تردد یا مخفیگاه خود دارند درخواست تا هرگونه اطلاعات در این خصوص را از طریق شماره تماس 51055429 در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .