کد خبر : 87999 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۸ مهر - 10:40
ظریف: اتهامات نتانیاهو مُهمل است! وزیر امور خارجه ایران ادعاهای نخست وزیر اسرائیل مبنی بر وجود یک «انبار سری مواد هسته ای» در حوالی تهران را «مهمل» خواند.

قانون- وزیر امور خارجه ایران ادعاهای نخست وزیر اسرائیل مبنی بر وجود یک «انبار سری مواد هسته ای» در حوالی تهران را «مهمل» خواند.

به گزارش قانون به نقل از پایگاه خبری هیل، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان ادعاهای دروغین «بنیامین نتانیاهو» مبنی بر وجود یک «انبار مخفی مواد هسته ای» در حوالی تهران را به باد انتقاد گرفت.

در بخشهای گزیده از مصاحبه وی که قرار است روز یکشنبه از شبکه خبری «سی بی اس» آمریکا پخش شود، ظریف گفت: «ادعاهای پیشین نتانیاهو توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) مورد تحقیق قرار گرفته و رد شده است».

وزیر خارجه کشورمان در ادامه افزود که اتهامات وارده از سوی نتانیاهو «بی معنا است. او در مورد [ادعاهای] پیشین خود در اشتباه بود و در مورد این یکی نیز در اشتباه است».

این دومین باری است که محمد جواد ظریف اتهامات مطروحه از سوی نتانیاهو در سخنرانی نشست سازمان ملل متحد را رد کرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی پنج شنبه گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد: «امروز برای اولین بار فاش می کنم که ایران یک تأسیسات مخفیانه دیگر در تهران دارد- یک انبار سری مواد هسته ای برای ذخیره کردن مقادیر کلانی از تجهیزات و مواد برای برنامه تسلیحات هسته ای سری ایران!»

محمدجواد ظریف در واکنش به این ادعاهای نتانیاهو در یک پیام توئیتری گفت: «اسرائیل تنها رژیمی در منطقه ماست که دارای تسلیحات هسته ای «سری» و «اعلام نشده» است- شامل یک زرادخانه هسته ای حقیقی. زمان آن رسیده است که اسرائیل اعتراف کند و برنامه تسلیحات هسته ای غیرقانونی خود را به روی بازرسان بین المللی بگشاید».

لازم به ذکر است تصور می شود که اسرائیل برای تولید ۱۰۰ الی ۲۰۰ کلاهک هسته ای از میزان کافی پلوتونیوم (اسلحه- پایه) برخوردار است.َ