کد خبر : 88122 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر - 13:15
توضیح محسن هاشمی درباره محتوای نامه‌اش خطاب به رهبری رییس شورای شهر تهران گفت: نامه‌ام به مقام معظم رهبری درخصوص چالش‌های شهر تهران بود اما به اشتباه مطرح شد و گفته شد تقاضای کمک دو میلیاردی کرده‌ایم.

قانونرییس شورای شهر تهران گفت: نامه‌ام به مقام معظم رهبری درخصوص چالش‌های شهر تهران بود اما به اشتباه مطرح شد و گفته شد تقاضای کمک دو میلیاردی کرده‌ایم.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا، محسن هاشمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت شهردار تهران درخصوص قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: در مورد وضعیت شهردار، منتظر نظر وزارت کشور هستیم و وزارت کشور نیز در حال تطبیق قوانین شهری با مقررات کشوری است.

وی در پاسخ به برخی شائبه‌ها مبنی بر اینکه گزینه‌های شهرداری آینده انتخاب شده‌اند، گفت: تا نظر وزیر کشور نیاید، هیچ اقدامی نمی‌کنیم و به همین دلیل هیچ فکری در مورد گزینه‌های شهردار جدید نکرده‌ایم.

محسن هاشمی در مورد نامه‌نگاری‌هایش با دولت گفت: برای حل مشکلات شهر و اجرای قوانین موجود نیاز به همفکری و کمک دولت داریم که بر همین اساس به دولت نامه نوشته‌ایم.

وی با بیان اینکه اولین تقاضا از دولت این بود که به قانون عمل کند، تصریح کرد: برخی پرداخت‌های دولت به شهرداری همچون پرداخت یارانه مترو و اتوبوس در متن قانون به صراحت آمده است و دولت باید به آن عمل کند اما در قانون در برخی مواقع به دولت اجازه داده شده است که به شهرداری‌ها برای اجرای ماموریت‌هایشان کمک کند که به نظرمان باید این مهم نیز اجرایی شود. مثلا براساس قانون، وزارت نفت باید به مترو کمک کند و نه تنها در بندهای قانونی به صراحت این مساله اعلام شده بلکه در تفاهم‌نامه‌هایی که منعقد کردیم نیز این مهم اعلام شده است اما حالا وزارت نفت گفته که ما بدهی نداریم و این هم نکته جالبی است چراکه براساس تفاهم‌نامه‌ها باید این مفاد اجرایی شود و شهردار تهران نیز باید پیگیر اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها باشد.

هاشمی در خصوص نامه‌‌ای که به مقام معظم رهبری نوشته است، گفت: در مورد نامه‌ام به مقام معظم رهبری صحبت نمی‌کنم چراکه نامه‌ای در مورد چالش‌های شهر تهران نوشتم اما به اشتباه مطرح شد که تقاضای کمک ۲ میلیاردی کردیم و اشتباه گفته شده بود. ما ضمن اعلام مشکلات شهر تهران، خواسته بودیم که اگر رهنمودهایی دارند به ما اعلام کنند و همچنین درخواست وقت ملاقات دادیم.

وی با بیان اینکه منتظر هستیم تا با رهبری دیدار کنیم، گفت: همچنین درخواست وقت ملاقات با آقای لاریجانی را داده‌ایم که هنوز تعیین نشده است.