کد خبر : 88139 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر - 15:41
گفت و گویی مفاهمه آمیز بین مردم و مسئولان نیست! آقای ولایتی!برای برون رفت از مشکلات موجود به ارائه راه‌حل ها برسید که مردم هم از آن استقبال کنند آیا فکر کرده اید که در نهایت این مردم هستند که می توانند معادلات و متغیرها را تغییر بدهند؟!

قانون-امید فراغت/ کارشناس ارشد علوم سیاسی

آقای ولایتی! آیا درک درستی از تحلیل و نوع نگاه جامعه نسبت به خودتان دارید؟! به دلیل حضور مستمر در جایگاه‌های مختلف مدیریتی فرصت شناخت مناسب از طبقات مختلف اجتماعی ایران پیدا نکرده‌اید با توجه به اینکه همواره روابط بین دولت ها برای‌تان مهم بوده است از رابطه ملت- دولت یا به عبارتی رابطه ملت- مسئولان اطلاعات جامعي ندارید و با پشتوانه قدرت یا همان سیاست در فضایی جدا از فضای ذهنی مردم زندگی سیاسی دارید.

آقای ولایتی! معنی و مفهوم قدرت و تولید قدرت مانند گذشته نیست؛ به همین دلیل است که اظهارنظر شما درباره مقاومت مردم ایران مانند مقاومت مردم یمن با بازخورد منفی روبه‌رو می‌شود! پیامی که از نوع اظهارات‌تان دریافت می شود، گواه فاصله عینی شما با مردم است و به عبارتی این گونه اظهارات نه‌تنها باعث جذب حداکثری نمی‌شود بلکه به نوعی ریزش حداکثری را به ارمغان می‌آورد؛ بنابراین لازم است که در نحوه مواجه‌تان با موضوعاتی که مربوط به زندگی مردم است، دقت نظر کافی داشته و بهتر این است که اظهار نظری نداشته باشید.آقای ولایتی؛ این بیت غزل«صلاح کار کجا و من خراب کجا- ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا» شاید یادآور این پیام مهم باشد که اگر نمی توانید زخم یا زخم‌هایی را درمان کنید، دست‌كم نمک بر زخم‌های موجود جامعه نپاشید؛ به همین دلیل است که اکثریت جامعه احساس می‌کنند مسئولان تکیه گاه مطمئنی برای شان نیستند؛ چرا که احساس‌شان بر این است که دیالوگ و گفت‌وگویی مفاهمه آمیز بین مردم و مسئولان برقرار نیست.آقای ولایتی! پس از انقلاب اسلامی مردم ایران همواره در حال مقاومت بوده اند! جنگ تحمیلی یکی از آن مقاومت‌هاست وقتی بر اساس متد و روش منحصر به فردی مشغول کشورداری هستیم پس این نوع انتخاب هزینه‌هایی دارد که فکر کنم هزینه‌های آن را مردم در حال پرداخت هستند و این واقعیتی است که جامعه با پوست و استخوان‌شان در حال لمس کردن هستند اینکه بیرون گود نشسته باشیم و مدام بگوییم لنگش کن فکر کنم نشان از درک شرایط و عاقبت اندیشی نداشته باشد.

آقای ولایتی! کمتر کسی درک درستی از ادبیات پیدا و پنهان سیاست دارد و سیاست‌ورزی ادبیاتی است که در موقعیت‌های رسمی و غیر رسمی به معادله و معامله پنهان منجر می‌شود!

بنابراین مردم فقط اعتماد و ایمان‌شان به آن است که با چشمان غیر مسلح می بینند! شرایط موجود اقتصادی که از تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری ها در حوزه سیاست خارجی مان به وجود آمده، یکی از مولفه هایی است که در برابر دیدگان ملت قرار دارد و به عبارتی دامنه پس لرزه های تصمیم‌های اینچنینی مردم را در بر می گیرد؛ در شرایطی که به اعتماد و باور عمومی آسیب وارد آمده چگونه شما درباره این واقعیت‌ها اظهار نظر ندارید و از مقاومتی صحبت می‌کنید که برخی از مسئولان و فرزندان‌شان از بسیاری دغدغه های معیشتی مردم فاصله دارند و به عبارتی صدقه سری انقلاب در دنیای فانتزی و لاکچری خودشان زیست دارند و دنیا را آب ببرد آنان را خواب خواهد برد!

آقای ولایتی!برای برون رفت از مشکلات موجود به ارائه راه‌حل ها برسید که مردم هم از آن استقبال کنند آیا فکر کرده اید که در نهایت این مردم هستند که می توانند معادلات و متغیرها را تغییر بدهند؟!