کد خبر : 88580 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر - 16:09
تلاش براي شوراندن حوزه! رسانه‌هاي وابسته به احمدي‌نژاد كه مدتي است سعي دارند اقشار مختلف را از مبارزه با تروريسم بترسانند، در تازه‌ترين اقدام مدعي شده‌اند كه وجوهات شرعیه هم مشمول قوانین FATF است و شیخ عیسی قاسم ...

قانون-جرياناتي در كشور وجود دارند كه براي رسيدن به منافع خود از هيچ اقدامي كوتاهي نمي‌كنند. آن‌هايي كه بيشتر در قالب گروه‌هاي محافظه‌كار مي‌كوشند تا فضاي‌كشور را آنگونه كه مي‌خواهند به سمت افكار خود سوق بدهند ولي مدت‌هاست به دليل افزايش قدرت رسانه‌ها و همچنين گسترش فضاي‌مجازي ناتوان شده‌اند. ياران احمدي‌نژاد يكي از آن دسته گروه‌هايي هستند كه اين روزها مي‌كوشند تا به اهدافي كه در سر دارند برسند و در اين مسير از هيچ اقدامي كوتاهي نمي‌كنند. در تازه‌ترين شيطنتي كه اين جريان در دستور كار خود قرار داده است، مي‌كوشد تا با استفاده از احساسات برخي از اقشار جامعه آن‌ها را عليه اقدامات دولت تحريك كنند.

بازي سياسي

آن‌ها با استناد به سخنان حسین نوری‌همدانی سعي دارند تا موفقيت مجلس در تصويب لايحه الحاق ايران به كنوانسيون مبارزه با تامين مالي تروريسم را تحت تاثيرقرار دهند. اين مرجع شيعه گفته بود كه با اشاره به ماهیت لایحه FATF گفته بود كه این قرارداد چندین ماده دارد، این‌ها می‌خواهند برای جلوگیری از تروریست قاعده‌ای وضع کنند و همه باید هم‌پیمان برای جلوگیری از تروریست شوند. نوری همدانی با اشاره به کشورهای طرف قرارداد لایحه FATF ابراز کرد: این لایحه به مجلس رفته و در حال بررسی است، اختیار را می‌خواهند به دست کسانی بدهند که در آمریکا ما را تحریم می‌کردند، و یا کسانی که می‌گفتند به اسرايیل می‌خواهیم کمک کنیم مصادیق تروریست را بیان می‌کنند اما اسرايیل را تروریست نمی‌دانند درحالی‌که حزب‌ا... لبنان را تروریست می‌دانند کم‌کم کار به‌جایی می‌رسد که سپاه پاسداران را نیز به‌عنوان تروریست معرفی می‌کنند. وی با تأکید بر اینکه تلاش دشمنان در این لایحه نقشه‌ای برای جلوگیری از اسلام است، تصریح کرد: برخی مانند برجام این توافق‌نامه را می‌خواهند به مجلس بیاورند و آن را به تصویب برسانند، درحالی‌که یک‌طرف قرارداد امریکا، اسرائیل و عربستان هستند که حزب‌ا... لبنان را تروریست دانسته و اسرايیل را تروریست نمی‌دانند. استاد درس خارج حوزه‌های علمیه قم با تأکید بر لزوم هوشیاری و بیداری حوزه‌های علمیه در برابر تصویب این لایحه گفت: حوزه علمیه باید بیدار باشد، حوزه‌های علمیه با تمام قوای خود در برابر تصویب این لایحه مقاومت می‌کند و نمی‌گذارد این قرارداد به تصویب برسد.

فضاسازي

رسانه‌هاي وابسته به احمدي‌نژاد كه مدتي است سعي دارند اقشار مختلف را از مبارزه با تروريسم بترسانند، در تازه‌ترين اقدام مدعي شده‌اند كه وجوهات شرعیه هم مشمول قوانین FATF است و شیخ عیسی قاسم به دلیل واریز خمس و زکات به حسابش با اتهام پولشویی زندانی شد! آن‌ها با انتشار اين ادعا خطاب به حوزويان و دفاتر مراجع نيز گفته‌اند كه بايد حواس شان به اين موضوع باشد و به نوعي سعي دارند تا آن‌ها را عليه دولت ومجلس تحريك كنند.