کد خبر : 88729 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر - 15:00
در نامه جمعي از كودكان و نوجوانان به مديران رسانه ها تاكيد شد؛ درخواست انتشار روزنامه اي مثل «قانون بچه ها» جمعی از کودکان با امضای نامه‌ای از مدیران مسول روزنامه‌های کثیرالانتشار، اختصاص صفحه‌ها و فضای ویژه‌ی رسانه‌ای با موضوع کودک و نوجوان را خواستار شدند.

قانون-جمعی از کودکان با امضای نامه‌ای از مدیران مسول روزنامه‌های کثیرالانتشار، اختصاص صفحه‌ها و فضای ویژه‌ی رسانه‌ای با موضوع کودک و نوجوان را خواستار شدند.

به گزارش قانون، اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در چهارمین روز از برگزاری هفته‌ی ملی کودک، با انتشار اين خبر ، دغدغه بخشي از آينده سازان كشور را به مديران رسانه اي كشور منتقل كرد. اين در حالي است كه از 6 سال پيش روزنامه «قانون بچه ها» از سوي روزنامه قانون منتشر مي شود.

در گزارش ارسالي كانون پرورشي فكري كودكان آمده است:خردسالان و کودکان ضمن حضور در این رویداد فرهنگی، در کارگاهی با عنوان «انتقال تجربه» با موضوع «چگونه خبرنگار شوید» شرکت کردند.

بر اساس این گزارش امیرعباس تقی‌پور مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی در این کارگاه با مخاطبان درباره‌ی ویژگی‌های خبر و خبرنگار صحبت کرد. در این کارگاه مشارکتی‌، مخاطبان با عناصر و ارزش‌های خبر آشنا شدند و با آن ها درباره‌ی ضرورت خواندن مجله و روزنامه صحبت شد.

این مشاور رسانه‌ای و روزنامه‌نگار در کارگاه «چگونه خبرنگار شوید» خوب دیدن، خوب شنیدن و خوب نوشتن را مهارت‌های مورد نیاز یک خبرنگار دانست. شرکت‌کنندگان کوچک این کارگاه نیز هر کدام نظرهای خود را درباره‌ی این مهارت‌ها و شیوه‌ی تقویت آن‌ها عنوان کردند و سپس درباره‌ی دیدگاه خود نسبت به شغل خبرنگاری سخن گفتند.

با پایان این کارگاه که در بعدازظهر چهارمین روز از هفته ملی کودک برگزار شد، با حضور شرکت‌کنندگان و والدین آن‌ها نامه‌ای مبنی بر درخواست این مخاطبان از مدیرمسوول روزنامه‌ها و رسانه‌ها امضا شد. این مخاطبان از مدیران رسانه‌ای درخواست کردند تا صفحه‌ای از نشریه‌ی خود را به موضوع کودک و نوجوان اختصاص دهند.

تقی‌پور در پاسخ به این پرسش که چنین حرکت‌هایی تا چه اندازه قادر به جریان‌سازی خواهند بود، گفت: «ما وظیفه داریم آنچه بچه‌ها می‌خواهند را منتشر کنیم. مسئولیت اجتماعی همه‌ی مدیران مسوول است که بخشی از رسانه‌ی خود را به حوزه کودک و نوجوان اختصاص بدهند. شاید این مسئولیت اجتماعی موجی را ایجاد کند که نیاز به مصوبه نداشته باشد.»

وی تاکید کرد: «ما صرفا می‌خواهیم صدایی را به گوش این مدیران برسانیم. در این راستا کمیت مهم نیست. هستند رسانه‌هایی که هم اکنون درحوزه‌ی کودک یا برای آن‌ها فعالیت می‌کنند، اما در این زمینه توجه به اصول علمی و ساختاری مهم است. هم اکنون معدل رسانه‌ای کشور توسعه پیدا کرده است و همین امر باعث خوشحالی است.»

گفتنی است که این کارگاه با مشارکت مجله‌ی قلک برگزار شد. در این کارگاه مجله‌های قلک و فرفره در اختیار مهمانان قرار گرفت.

ویژه‌برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک تا 20 مهر 1397 به میزبانی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان واقع در خیابان تهران و همچنین مراکز فرهنگی هنری کانون در سراسر کشور ادامه دارد.