کد خبر : 88747 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر - 12:19
بی قانون/چرا با FATF مخالفیم؟! متاسفانه این روزها شاهد این مساله هستیم که اکثر موافقان لایحه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم مخالفان این لایحه را به مخالفتِ چشم بسته و بی‌دلیل محکوم می‌کنند.

قانون-احمدرضا كاظمي-متاسفانه این روزها شاهد این مساله هستیم که اکثر موافقان لایحه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم مخالفان این لایحه را به مخالفتِ چشم بسته و بی‌دلیل محکوم می‌کنند. انگار كه مثلا خودشون خیلی چشم‌باز و با دلیل موافقشن! در این راستا بنده میخوام یه سري دلایل کارشناسی برای رد این لایحه ننگین بیارم که اطمینان دارم هر انسان آزاداندیشی رو تحت تاثیر قرار میده! اول این که ما وقتی خودمون پلیس اف.ای.تی.ای یا همون پلیس فتا (FATA) داریم که حواسش به همه چیز از جمله پولشویی هست، چه نیازی به اف.ای.تی.اف و امثالهم داریم؟ دوم هم اینکه شما اسم و تلفظ این لایحه رو ببینید! اف.ای.تی.اف! اصلا اولین دسیسه‌چینی غربی‌ها برای سوءاستفاده از این لایحه اسم بسیار گمراه کننده‌ایه که روی اون گذاشته شده. شما برنامه‌ریزی دقیق این‌هارو ببینید که چطور از شیرین‌زبانی و لب‌شکری بودن برخی مسئولان ما سوءاستفاده کردن و با قرار دادن یک سری حروف بسیار نزدیک به‌هم از نظر تلفظ، مارو سوژه دابسمش کردن و تلاش داشتن مخالفان این لایحه رو محکوم به ضعف در زبان انگلیسی بکنن! مسئولان دولتی ما اگر دلسوز کشور هستن باید زمینه رو برای سوژه شدن طرف مقابل فراهم کنن نه برعکس! شما به همین آقای ظریف که یعنی زبانش هم خوبه و بچه‌ها میگن آیلس داره و توی کنکور انگلیسيش رو 90 زده، اگر بگید پنج بار پشت سر هم بگو اف.ای.تی.اف نمیتونه! خب سخته خدایی! لامصب املاش رو هم یه‌جوری طراحی کردن که شما یه خط کوچولو رو بالا پایین کنی اسمش عوض میشه! یعنی کافیه حواست نباشد و لبه ماژیکت یکم سهو قلم پیدا کنه تا روی پلاکاردی که واسه تجمع مقابل مجلس آماده کردی واسه یکی از اف‌های اف.ای.تی.اف یه دندونه اضافه بذاری و بنویسی FATE و بعدم به طرز مشکولی ازت عکس بگیرن و بگن ببینید اینا با چیزی مخالفن که حتی اسمشو نمیدونن! خب این مشخصه برنامه ریزی شده بوده وگرنه شما کتاب‌های مهندسی شاپورطاحونی رو هم بگیرید بخونید می‌بینید بعد 10 سال چاپ هنوز یه جاهاییش غلط املایی داره! اونوقت یه عده میان به‌خاطر بالا پایین شدن یه اف با ایی، خوراک برای رسانه‌های معلوم الحال درست می‌کنن!

اصلا به‌نظر من ما باید خودمون از این حربه طرف غربی استفاده کنیم و با استفاده از مهندسی معکوس، اون‌ها رو به مشکل بندازیم. مثلا یه ضمیمه به این لایحه اضافه کنیم به اسم ضمیمه «کشتم شپش شپش کش شش پا را» و فهرست مطالب اون ضمیمه هم شامل «شیش سیخ جیگر سیخی شیش هزار، دایی چاقه چایی داغه، یار دستم بو به دستم داد و دستم بوی دستم بو گرفت به به عجب دستمبو به دستم داد و دستم بوی دستمبو گرفت» باشه تا نمایندگان و دلواپسان اروپایی هم موقع بررسی این ضمیمه دچار مشکل بشن!