کد خبر : 89136 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر - 12:35
ورود سازمان مالیاتی به بانک ها و بیمه های متخلف سید تقی کبیری، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه فعالیت بنگاه ها و شرکت ها باید صورت های مالی شفاف تهیه تا عملکرد شرکت ها و موسسات بصورت شفاف ارزیابی شود.

قانون- سید تقی کبیری، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه فعالیت بنگاه ها و شرکت ها باید صورت های مالی شفاف تهیه تا عملکرد شرکت ها و موسسات بصورت شفاف ارزیابی شود.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،سید تقی کبیری درباره صدور ابلاغیه ‌ای سازمان امور مالیاتی مبنی بر لزوم ارایه صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط بانک‌ها و بیمه‌ها و دستگاه‌های مشمول،گفت:بانک ها و بیمه ها نیز باید در زمان مقرر صورت‌های مالی حسابرسی شده را تهیه و به سازمان امور مالیاتی ارائه کنند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:برخی از بانک ها برای اینکه زیان ده بودن عملکردشان در صورت های مالی مشاهده نشود از ارائه صورت های مالی طفره می روند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی افزود: ابلاغیه سازمان امور مالیاتی مبنی بر لزوم ارایه صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط بانک‌ها و بیمه‌ها اقدام مناسبی است و اینکه شرکتی مقررات قانونی را اجرا نکنند طبیعی است باید مشمول جریمه شود.

جلوگیری از رانت و فساد در اقتصاد با شفافیت ممکن  می شود

کبیری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:برای توسعه فعالیت بنگاه ها و شرکت ها باید صورت های مالی شفاف تهیه تا عملکرد شرکت ها و موسسات بصورت شفاف ارزیابی شود و بطور مثال اگر شرکتی زیان ده است باید مدیریت اقداماتی برای تحول در عملکرد انجام شود.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:شفافیت اقتصادی یک مطالبه عمومی است و به جلوگیری از رانت و فساد در اقتصاد منتهی می شود.