کد خبر : 89228 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۶ مهر - 15:59
یازده سناتور دوکرات خطاب به ترامپ: مراودات مالی خود با عربستان سعودی را بازگو کنید یازده تن از سناتورهای دموکرات در نامه‌ای به دونالد ترامپ و سازمان ترامپ خواستار انتشار کامل داد و ستدهای تجاری رئیس‌جمهوری آمریکا و خانواده او با عربستان شدند.

قانون- یازده تن از سناتورهای دموکرات در نامه‌ای به دونالد ترامپ و سازمان ترامپ خواستار انتشار کامل داد و ستدهای تجاری رئیس‌جمهوری آمریکا و خانواده او با عربستان شدند.

به گزارش قانون به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه‌ای که سناتور تام اودال منتشر کرد، آمده است:  این نامه‌ها به ترامپ و سازمان ترامپ به ده‌ها میلیون دلار از تراکنش‌های آشکار  ترامپ – عربستان اشاره دارد و خواستار تعلیق تجارت حین تحقیقات مرتبط با جمال خاشقجی و همچنین خاتمه دادن به روابط تجاری در صورت مسوول بودن دولت عربستان است.

این سناتورها به دنبال بررسی کامل حساب‌های مالی بین سازمان ترامپ و پادشاهی عربستان سعودی پس از ناپدید شدن و احتمالا قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن پست هستند. در این نامه آمده است: ضروری است که اطمینان حاصل شود تعیین این تحریم‌ها و سیاست آمریکا نسبت به عربستان سعودی عموما تحت تأثیر هرگونه تضاد منافعی که ممکن است به دلیل ارتباطات عمیق مالی خود یا خانواده شما با عربستان سعودی وجود داشته باشد، قرار نمی‌گیرد.

این نامه به امضای سناتورها اودال، پاتریک لیهی، ریچارد دوربین، الیزابت وارن، کوری بوکر، مارتین هینریش، ادوارد مارکی، تمی داک‌ورث، شلدون وایت‌هاوس، ریچارد بلامنتال و جفری مرکلی رسیده است.